Masz już dość swojej pracy? Zgromadziłeś trochę oszczędności i chcesz zacząć prowadzić swoją własną działalność gospodarczą? Chcesz tak zainwestować, aby nigdy nie stracić swoich pieniędzy? Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest właśnie dla Ciebie!

Img

Będąc właścicielem spółki z o.o. możesz szybko stać się bogaczem i nigdy nie zbankrutować! Masz może znajomego, który podobnie jak ty marzy o własnym biznesie? Porozmawiaj z nim o tym! Możecie razem, jako wspólnicy, założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i cieszyć się swoimi zarobionymi dzięki niej dużymi pieniędzmi!

Istnieją dwa sposoby założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pierwszy jest to tradycyjny sposób, gdzie trzeba będzie trochę poczekać na jej założenie. Proces ten będzie bowiem trwał ok. 6-8 tygodni. Decydujemy się w tym sposobie na wypełnianie wszystkich potrzebnych dokumentów oraz na 7 dniowe oczekiwanie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Będziemy musieli, zakładając spółkę krok po kroku, od podstaw, uzbroić się w cierpliwość, bo jak wiemy wizyty w urzędach kojarzą nam się z tłumem ludzi, bardzo dużymi kolejkami oraz nie zawsze miłą obsługą. Ale od 1 stycznia 2012 roku istnieje rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet, gdzie spółka może stać się nasza już w 24 godziny po rejestracji! Zaoszczędzimy wtedy na tym cały tydzień.
Drugim sposobem założenia spółki z o.o. jest jej zakup. Coraz częściej na polskim rynku gospodarczym słyszy się zarówno o zakupie spółek, jak i ich sprzedaży. Kiedyś można było natrafić na zadłużoną spółkę z o.o., jednak teraz ten problem już prawie całkowicie zniknął. Już nie musimy się martwić, że zakupimy spółkę, która nie będzie nam przynosić zysków! Kupując spółkę z o.o. właścicielami możemy się stać nawet 24 godziny po zakupie! W internecie znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży spółek z o.o., ponieważ proces ten w obecnym czasie cieszy się bardzo dużą popularnością.
 
W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki - spółka odpowiada za nie sama wobec wierzycieli. Boisz się, że jeśli założysz swoją pierwszą firmę nie będziesz umiał sobie poradzić i stracisz bardzo duże pieniądze? Do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wpłacasz tylko kapitał zakładowy wynoszący 5000 złotych! Jest to bardzo mała suma w porównaniu do tego, co możemy dzięki spółce zarobić w ciągu jednego roku.
 
Naprawdę nie masz się czego obawiać! Już dziś pomyśl nad tym, w jakiej formie chcesz rozpocząć swoją działalność - czy wolisz założyć ją w tradycyjny sposób, czy też zakupić i zapoznaj się z ofertami gotowych spółek w internecie. Porozmawiaj z osobami, które prowadzą swoje własne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, niech one także przekonają Cię o tym, że warto założyć spółkę!
Licencja: Creative Commons