Profil Użytkownika

Czym zajmuje się podolog?

Czym zajmuje się podolog?

Zdrowie każdej części ciała jest ważne w takim samym stopniu i posiada odrębną specjalizację w zakresie medycyny akademickiej, jak i tej niekonwencjonalnej. Tak też jest ze stopami – chorobami i dolegliwościami występującymi w tym obrębie zajmuje się podolog. Sprawdź, z jakimi konkretnie problemami możesz się do niego udać i jakie zabiegi wykonasz w jego gabinecie.

 

Japońska zielona herbata dla Twojego zdrowia

Japońska zielona herbata dla Twojego zdrowia

Herbata to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych ciepłych napojów, jaki spożywa się na całym świecie. Dostępna jest w licznych odmianach. Jedną z najbardziej ekskluzywnych herbat jest matcha, czyli sproszkowana zielona herbata. Powstaje ona z liści japońskiej herbaty, jednak w przeciwieństwie do innych tego typu naparów zawiera dużo więcej substancji prozdrowotnych. Wynika to ze specjalnego sposobu uprawy. 

Usuwanie ósemek - co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Usuwanie ósemek - co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Zęby mądrości niestety nie mogą pochwalić się zbyt przychylną opinią. Większość z nas kojarzy je głównie z tym, że podczas wyżynania się, sprawiają nam ogromny ból, a także mogą powodować wiele komplikacji. Popularne ósemki wyżynają się w tym momencie, kiedy posiadamy już wszystkie trzonowe zęby i co najgorsze, mogą one prowadzić do powstawania wad zgryzu oraz skrzywień. Wobec tego wielu specjalistów zaleca, by wykonać zabieg usunięcia ósemek.

USG Doppler

USG Doppler

Badanie Dopplerowskie znane także pod nazwą USG Doppler należy do diagnostycznych, nieinwazyjnych badań obrazowych wykorzystujących fale dźwiękowe. Technikę łączy się z obrazowaniem pozwalającym na określenie stanu i czynności naczyń w czasie rzeczywistym. Z uwagi na wysokie bezpieczeństwo i dokładność doppler jest wykorzystywany często do diagnostyki chorób związanych z układem krążenia w bardzo szerokim zakresie.