Masaże relaksacyjne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem i można powiedzieć, że z dnia na dzień zyskują coraz to większą popularność. Gabinety fizjoterapeutyczne, salony kosmetyczne i liczne SPA posiadają w swojej ofercie wiele różnych rodzajów masaży relaksacyjnych, co sprawia, że każdy, bez wyjątku będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Ich działanie jest bowiem niezwykle zbawienne, nie tylko dla sfery psychosomatycznej, ale również i fizycznej.

Data dodania: 2022-09-02

Wyświetleń: 308

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masaż relaksacyjny - jaki wybrać?

Techniki masaży relaksacyjnych - dlaczego warto regularnie uczęszczać na masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny to przede wszystkim sposób na wyciszenie organizmu, odciążenie go ze stresu oraz uspokojenie i zebranie myśli. Podczas takiego masażu korzysta się z rozmaitych olejków zapachowych, do których należą: olejek różany, sandałowy, jak również ylang-ylang, których niesamowite właściwości pobudzają wszystkie ludzkie zmysły. Oprócz tych aromaterapeutycznych produktów w masażach relaksacyjnych wykorzystywana jest również oliwa, stanowiąca świetny środek poślizgowy, dla delikatnych i powolnych ruchów rąk masażysty. Prawidłowo przeprowadzony zabieg ma za zadanie obniżyć napięcie mięśni i nerwów, w czasie gdy pacjent leży w komfortowej pozycji i delektuje się niezwykłą mocą masażu relaksującego.

Rodzaje masażów relaksacyjnych

Podstawy wykonywania zabiegów masażu relaksacyjnego są z reguły podobne, jednak samych ich rodzajów jest mnóstwo. Każdy, kto czuje potrzebę odprężenia i ofiarowania swojemu ciału odrobiny relaksu ma więc możliwość wyboru odpowiedniego zabiegu z całej oferty masażów relaksujących. Do najpopularniejszych i najbardziej relaksujących należą:

  • Masaż klasyczny - jest to masaż przeprowadzany na całym ciele lub tylko w wybranych jego miejscach. Wykonuje się go całą dłonią, kciukami lub kostkami dłoni, co ma na celu poprawienie krążenia i przyspieszenie procesu przemiany materii. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
  • Masaż aromaterapeutyczny - jest to masaż zapachowy, wykonywany za pomocą olejków eterycznych, które dobiera się do potrzeb konkretnej osoby. Olejki oprócz niesamowitych właściwości zapachowych charakteryzują się również działaniem leczniczym, a to dzięki substancją w nich zawartym, które dzięki masażowi wchłaniają się przez skórę. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
  • Masaż czekoladowy - jest to zabieg, który wykorzystuje techniki masażu klasycznego z wykorzystaniem kremu czekoladowego i olejki czekoladowego. Masaż ten neutralizuje działanie wolnych rodników, aktywizuje produkcję endorfiny, a do tego relaksuje, poprawia nastrój i pozostawia na skórze niesamowicie piękny zapach czekolady. Całość zabiegu trwa około półtorej godziny.
  • Masaż ujednoznaczniający - jest to masaż pomagający w rozbijaniu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząstki. Efektem jego regularnego stosowania jest: znaczne zmniejszenie cellulitu, większe napięcie skóry oraz wzmocnienie włókien kolagenowych. Masaż wykonuje się przed wszystkimi na pośladkach, nogach i brzuchu. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
  • Masaż gorącymi kamieniami - zgodnie z teorią czakr, czyli ośrodków energii, na ciele pacjenta rozkładane są gorące kamienie. Masażysta przesuwa je zgodnie z kanałami, którymi energia przepływa przez organizm. Celem masażu jest uspokojenie, ale też zwiększenie odporności pacjenta. Całość zabiegu trwa od jednej do półtorej godziny.

Wskazania i przeciwwskazania masażu relaksującego

Masaże relaksacyjne nie są masażami leczniczymi, więc nie ma żadnych konkretnych wskazań ani przeciwwskazań do ich stosowania. Może korzystać z nich większość osób, a głównym powodem, aby to zrobić są: pozbycie się stresu, zmniejszenie napięcia mięśni i nerwów, odprężenie się, poprawa krążenia krwi, zwalczenie bezsenność oraz wyregulowanie gospodarki wodnej organizmu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena