Techniki masaży relaksacyjnych - dlaczego warto regularnie uczęszczać na masaż relaksacyjny?
Masaż relaksacyjny to przede wszystkim sposób na wyciszenie organizmu, odciążenie go ze stresu oraz uspokojenie i zebranie myśli. Podczas takiego masażu korzysta się z rozmaitych olejków zapachowych, do których należą: olejek różany, sandałowy, jak również ylang-ylang, których niesamowite właściwości pobudzają wszystkie ludzkie zmysły. Oprócz tych aromaterapeutycznych produktów w masażach relaksacyjnych wykorzystywana jest również oliwa, stanowiąca świetny środek poślizgowy, dla delikatnych i powolnych ruchów rąk masażysty. Prawidłowo przeprowadzony zabieg ma za zadanie obniżyć napięcie mięśni i nerwów, w czasie gdy pacjent leży w komfortowej pozycji i delektuje się niezwykłą mocą masażu relaksującego.
Rodzaje masażów relaksacyjnych
Podstawy wykonywania zabiegów masażu relaksacyjnego są z reguły podobne, jednak samych ich rodzajów jest mnóstwo. Każdy, kto czuje potrzebę odprężenia i ofiarowania swojemu ciału odrobiny relaksu ma więc możliwość wyboru odpowiedniego zabiegu z całej oferty masażów relaksujących. Do najpopularniejszych i najbardziej relaksujących należą:
- Masaż klasyczny - jest to masaż przeprowadzany na całym ciele lub tylko w wybranych jego miejscach. Wykonuje się go całą dłonią, kciukami lub kostkami dłoni, co ma na celu poprawienie krążenia i przyspieszenie procesu przemiany materii. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
- Masaż aromaterapeutyczny - jest to masaż zapachowy, wykonywany za pomocą olejków eterycznych, które dobiera się do potrzeb konkretnej osoby. Olejki oprócz niesamowitych właściwości zapachowych charakteryzują się również działaniem leczniczym, a to dzięki substancją w nich zawartym, które dzięki masażowi wchłaniają się przez skórę. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
- Masaż czekoladowy - jest to zabieg, który wykorzystuje techniki masażu klasycznego z wykorzystaniem kremu czekoladowego i olejki czekoladowego. Masaż ten neutralizuje działanie wolnych rodników, aktywizuje produkcję endorfiny, a do tego relaksuje, poprawia nastrój i pozostawia na skórze niesamowicie piękny zapach czekolady. Całość zabiegu trwa około półtorej godziny.
- Masaż ujednoznaczniający - jest to masaż pomagający w rozbijaniu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząstki. Efektem jego regularnego stosowania jest: znaczne zmniejszenie cellulitu, większe napięcie skóry oraz wzmocnienie włókien kolagenowych. Masaż wykonuje się przed wszystkimi na pośladkach, nogach i brzuchu. Całość zabiegu trwa około jednej godziny.
- Masaż gorącymi kamieniami - zgodnie z teorią czakr, czyli ośrodków energii, na ciele pacjenta rozkładane są gorące kamienie. Masażysta przesuwa je zgodnie z kanałami, którymi energia przepływa przez organizm. Celem masażu jest uspokojenie, ale też zwiększenie odporności pacjenta. Całość zabiegu trwa od jednej do półtorej godziny.
Wskazania i przeciwwskazania masażu relaksującego
Masaże relaksacyjne nie są masażami leczniczymi, więc nie ma żadnych konkretnych wskazań ani przeciwwskazań do ich stosowania. Może korzystać z nich większość osób, a głównym powodem, aby to zrobić są: pozbycie się stresu, zmniejszenie napięcia mięśni i nerwów, odprężenie się, poprawa krążenia krwi, zwalczenie bezsenność oraz wyregulowanie gospodarki wodnej organizmu.