Wśród rozmaitych technik masażu – od leczniczego, przez relaksacyjny po powięziowy czy limfatyczny - japoński masaż twarzy Kobido zdobywa coraz większe grono fanek i… fanów.

Data dodania: 2023-08-02

Wyświetleń: 117

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Masaż Kobido. Rewitalizacja dla skóry, ukojenie dla umysłu.

Bo z Kobido korzystają nie tylko panie, chociaż to one dominują w klienteli salonów spa i gabinetów masażu. Kobiety decydują się na masaż Kobido głównie ze względu na jego właściwości liftingujące i odmładzające. Starożytna, japońska technika to także filozofia masażu, która opiera się na doprowadzeniu do głębokiego rozluźnienia mięśni mimicznych oraz stymulacji punktów akupresurowych. Całości dopełnia użycie wysokiej jakości naturalnych olejków.

Jakie efekty przynosi masaż?

Masaż Kobido musi być przeprowadzany przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę, żeby korzyści dla skóry były widoczne już po kilku sesjach. Procedura delikatniejszych i mocniejszych sekwencji uciskania, rozcierania, gładzenia i masowania obejmuje nie tylko twarz, ale też szyję i dekolt. Takie działanie ma na celu stymulację krążenia krwi i limfy, aby poprawić elastyczność skóry oraz dostarczenie składników odżywczych do komórek skóry oraz efekt uniesienia owalu twarzy. Efektem niejako ubocznym masażu jest zmniejszenie opuchlizny, zwłaszcza w okolicach oczu oraz – po serii masaży – zwiększenie naturalnej produkcji kolagenu, by cera stała się bardziej sprężysta, rozświetlona i wyraźnie młodsza.

Ale Kobido to nie tylko praca nad dotlenieniem, rozluźnieniem i pobudzeniem skóry czy uelastycznieniem mięśni twarzy, by zredukować widoczność zmarszczek mimicznych. Ta technika masażu twarzy to także gwarancja głębokiego odprężenia fizycznego i zrównoważenie energii w ciele.

Oczywiście, podobny relaks i odprężenie przynosi też masaż relaksacyjny i to właśnie na niego często decydują się mężczyźni – zmęczeni, zestresowani, zesztywniali po całym dniu siedzenia w biurze czy samochodzie. Czy masaże twarzy są też dla nich? Oczywiście! I nie chodzi tu o korzyści w postaci pozbycia się „worków” pod oczami, opuchlizny na twarzy czy wyraźnych oznak zmęczenia, niewyspania i przepracowania. Masaż Kobido wpływa też korzystnie na usuwanie toksyn z organizmu, a ogólne odprężenie ułatwia potem zasypianie i wprawia w dobry nastrój.

Starożytna technika japońskiego masażu Kobido ma więc stuprocentowe zastosowanie w dzisiejszym, zachodnim świecie pełnym stresu, zabiegania, ale też troski o urodę i równowagę emocjonalną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena