Profil Użytkownika

Roślinne i zwierzęce źródła białka w codziennej diecie

Roślinne i zwierzęce źródła białka w codziennej diecie

Białko, obok węglowodanów i tłuszczów, jest jednym z najważniejszych składników pokarmowych. Udział białka w codziennej diecie powinien stanowić od 15 do 20% energii z diety - w zależności między innymi od wieku, aktualnej masy ciała i poziomu aktywności fizycznej. Jakie funkcje w organizmie spełnia białko? Które produkty spożywcze są jego najlepszym źródłem? I wreszcie: jak zadbać o odpowiednią podaż białka w diecie roślinnej?

Polerowanie szyb i okien na budowach

Polerowanie szyb i okien na budowach

Jeśli jesteś inwestorem lub wykonawcą projektu budowlanego, to bez wątpienia jednym z wyzwań, jakiemu musisz stawić czoło, są porysowane szyby. Pomimo stałego zabezpieczania powierzchni okien i szkolenia załogi, nie zawsze udaje się w 100%uchronić je przed wpływem czynników zewnętrznych. Na szczęście, naprawa porysowanych szyb na budowach jest możliwa i wcale nie musi wiązać się z ich wymianą na nowe. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że zostaną w pełni przywrócone do nienagannego stanu

Wydziedziczenie

Wydziedziczenie

Wokół instytucji wydziedziczenia przez lata narosło wiele mitów. W opinii publicznej często pojawia się rozumienie, że jeśli spadkodawca powołał do całości spadku jedną lub kilka osób z kręgu spadkobierców ustawowych, to wydziedziczył pozostałych. Tymczasem to nieprawda. Zapoznaj się z poniższym materiałem i dowiedz się czym jest wydziedziczenie z punktu widzenia prawa oraz jakie przesłanki muszą zostać spełnione, aby do niego doszło.