Jeżeli chcemy, aby nasze włosy prezentowały się naprawdę spektakularnie, musimy pamiętać o prawidłowych zasadach ich pielęgnacji. Do tego nie wystarczy jedynie mycie głowy. Trzeba wiedzieć jak to robić i jak często. Ważne są też inne elementy regularnej pielęgnacji. Co trzeba robić, aby nasze włosy odwdzięczyły się nam pięknym i zdrowym wyglądem?

Data dodania: 2018-08-01

Wyświetleń: 1168

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pielęgnacja włosów – 5 podstawowych zasad

Zdrowa dieta to podstawa

Zdrowa dieta jest bardzo ważna dla utrzymania włosów w dobrej kondycji. W innym przypadku nawet najlepsze zabiegi pielęgnacyjne nie będą odnosiły skutku. Dieta dobra dla włosów powinna być bogata przede wszystkim w witaminy z grupy B, a także witaminy A, C, E, D, a także składniki mineralne takie jak selen, cynk czy siarka. Dobrze jest też pić dużo wody, która pozwoli na lepsze nawilżenie włosów od wewnątrz.

Podstawowa pielęgnacja

Podstawą w pielęgnacji włosów jest ich mycie. Należy o robić co 2- 4 dni, w zależności od indywidualnych potrzeb. Do mycia należy wybierać szampony, które są dostosowane do potrzeb naszych włosów – innych kosmetyków będą potrzebowały włosy farbowane, innych przesuszone i zniszczone.

Dodatkowe odżywianie

Przed myciem lub po należy nakładać na włosy preparaty odżywcze. Z reguły sięgamy po odżywki z tej samej linii, co szampon. Warto jednak zastanowić się również nad naturalnymi olejami, które należy dobierać do potrzeb włosów.

Systematyczność

W pielęgnacji włosów, podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry, liczy się systematyczność. Dopiero regularne powtarzanie zabiegów pielęgnacyjnych, czy to domowych, czy u fryzjera, pomoże uzyskać spodziewane efekty. Zapoznaj się również z artykułem Bądź piękna na wiosnę i lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!

Rozważna stylizacja włosów

Włosy często poddajemy różnego rodzaju zabiegom stylizacyjnym, które mogą być dla nich szkodliwe. Dlatego zawsze warto wykonywać je w salonach fryzjerskich, gdzie o nasze włosy zadbają specjaliści. Sprawdzony salon fryzjerski oferujący stylizację i strzyżenie włosów można znaleźć za pomocą portalu moment.pl, za pośrednictwem, którego można od razu zarejestrować się na wykonanie usługi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena