Botoks - wiele osób wie, że można ostrzykiwać nim twarz i ciało, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że jest on również wykorzystywany w zabiegach pielęgnujących włosy. Na czym to polega?

Data dodania: 2022-04-15

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Botoks na włosy - gdzie wykonać?

Botoks na włosy - co to jest?

Botoks na włosy jest specjalistycznym zabiegiem fryzjerskim, który polega na oddziaływaniu bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosa - w jego wnętrze wtłaczane są składniki odżywcze. Ich zadaniem jest uzupełnienie ubytków pomiędzy korą a otoczką włosa. Preparaty do botoksu zawierają w sobie przede wszystkim kolagen oraz kwas hialuronowy. Celem zabiegu jest poprawa wyglądu fryzury. Tak jak botoks w medycynie estetycznej wygładza zmarszczki, tak botoks na włosy wygładza niesforne i puszące się kosmyki. Podczas zabiegu, pasma są odbudowywane, regenerowane i nawilżane, dzięki czemu włosy zyskują blask, są elastyczne i miękkie w dotyku oraz tworzą gładką, lśniącą taflę. Co więcej, ich kolor staje się bardziej intensywny i żywy. Efekty są widoczne natychmiast.

Zabieg botoksu na włosy zazwyczaj jest trzyetapowy. Najpierw myje się włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa, dzięki czemu będą one lepiej wchłaniać składniki aktywne. Kolejny etap to nałożenie specjalnego serum, które poprawia kondycję włosów. Na koniec nakłada się maskę, która powinna domknąć łuski włosa. Maskę pozostawia się na włosach na około 20 minut. Po tym czasie spłukuje się wszystkie kosmetyki.

Botoks na włosy - dla kogo?

Botoks na włosy jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy borykają się z osłabionymi czy cienkimi kosmykami. Zabieg ten poleca się szczególnie dla włosów zniszczonych - zarówno naturalnymi czynnikami, np. mrozem, wiatrem, jak i różnego rodzaju działaniami, np. farbowaniem, prostowaniem czy suszeniem. Botoks można wykonać o każdej porze roku. Na usługę tego typu powinni zdecydować się wszyscy ci, którzy zmagają się z nieatrakcyjnym wyglądem i słabą kondycją włosów.

Botoks na włosy - alternatywy

Jednym z alternatywnych zabiegów dla botoksu jest bixyplastia. Został on opracowany w celu leczenia, zmiękczania i prostowania włosów. Preparat wykorzystywany podczas bixyplastii, jest bogaty w składniki witaminowe, co sprawia, że włosy są odżywione i nawilżone przez co sprawiają wrażenie wyjątkowo lśniących, prostych i gęstych. Zabieg polecany jest dla włosów farbowanych, przebarwionych, puszących się, suchych i matowych. Czas zabiegu wynosi od 2 do 5 godzin, w zależności od długości kosmyków, a efekt utrzymuje się przez 3-5 miesięcy.

Kolejną alternatywą dla botoksu jest nanoplastia. Zabieg jest wykonywany przy pomocy preparatu, którego formuła została wzbogacona o olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, kolagen i białko pszenicy. Substancje te działają bezpośrednio na włos od centralnej kory do zewnętrznych warstw pasma. Nanoplastia jest przeznaczona dla włosów suchych i matowych, ponieważ dzięki niej pasma są nawilżone, lśniące, miękkie, gładkie. Dodatkowo, zabieg zapewnia im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Czas nanoplastii wynosi od 2 do 5 godzin, w zależności od długości włosów, a efekt utrzymuje się przez od 5 do 6 miesięcy.

Gdzie wykonać botoks na włosy?

Botoks na włosy to specjalistyczny zabieg, który powinien być wykonywany przez eksperta w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Należy go robić jedynie przy użyciu wysokiej jakości produktów i narzędzi. Źle przeprowadzony nie tylko nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale może nawet zniszczyć włosy. W związku z tym, botoks na włosy warto wykonać w miejscu, gdzie zatrudnieni są doświadczeni fachowcy z pasją, którzy w swoją pracę wkładają całe serce oraz w miejscu, które cieszy się powszechnie dobrą opinią.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena