Chcesz by Twoja skóra była nawilżona i napięta a krem nie działa? Dzieje się tak, gdyż składniki kremu nie dostają się do głębszych partii skóry. Na tego typu problem stosuje się zabieg jonoforezy, polegającej na wprowadzaniu w głąb skóry substancji za pomocą sił pola elektrycznego.

Data dodania: 2011-03-07

Wyświetleń: 4292

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabieg jonoforezy

Jonoforeza to metoda stosowana w kosmetologii i medycynie polegająca na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji (związków chemicznych), które ulegają rozpadowi na jony. Dzięki jonoforezie jest możliwe przetransportowanie cennych substancji w głąb naszej skóry. Jonoforeza to  w rzeczywistości nie stricte zabieg kosmetyczny lecz swoiste uzupełnienie zabiegów oraz wzmacnianie efektów kuracji.

Podczas zabiegu jonoforezy korzysta się z elektrody czynnej i biernej. Koncentracja elektronów jest największa pod elektrodą czynną, która pozostaje w kontakcie z roztworem zawierającym elektrolity, natomiast elektroda bierna jest podłączona do ciała. Osoba wykonująca zabieg przygotowuje odpowiedni aparat wytwarzający prąd i elektrody. Na podkładzie elektrody czynnej znajduje się bibułka filtracyjna, dzięki której możliwe jest równomierne rozprowadzenie leku.
Chlorek wapnia, witamina C, kwasy AHA i kwasy BHA, kwas retinowy, kwas nikotynowy oraz jodek potasowy to związkami najczęściej wykorzystywane do zabiegu jonoforezy. Dzięki szybszemu i głębszemu przenikaniu substancji aktywnych przez naskórek, jonoforeza potęguje efekty zabiegów kosmetycznych.

Kiedy jonoforeza jest zalecana?

Jonoforeza zalecana jest w wielu przypadkach. Najważniejszymi wskazaniami do jonoforezy są:
- przebarwienia skóry
- trądzik (różowaty, pospolity)
- rozszerzone naczynia krwionośne
- nadmierna potliwość
- blizny
-stany zapalne
- obrzęki
- łojotok.

Przeciwwskazania jonoforezy:

Do każdego zabiegu są przeciwwskazania, jonoforeza nie jest wyjątkiem. Główne przeciwwskazania do zabiegu to:

- wypryski
- owrzodzenia
- wysoka gorączka
- porażenia układu nerwowego
- zaburzenia czucia
- nowotwory
- skaza krwotoczna
- rozrusznik serca
- zakrzepy
- miażdżyca
- endoproteza.

Po zabiegu

Jonoforeza doskonale przygotowuje skórę do następnych zabiegów kosmetycznych zwiększając przenikanie substancji aktywnych do skóry. Co więcej przyczynia się do rozjaśnienia wszelkich przebarwień skóry oraz przyspiesza regenerację naskórka. Po każdym zabiegu jonoforezy skóra jest dotleniona, oczyszczona, a co za tym idzie odpowiednio odżywiona i nawilżona. Zabieg jest skuteczny i warto się na niego wybrać aby cieszyć się promienną i odżywioną skórą w najgłębszych jej partiach.

Licencja: Creative Commons