Wybór kosmetyków dla niemowlaków i małych dzieci nie jest łatwą sprawą. Na rynku dostępna jest szeroka gama kosmetyków. Trudno się w tym odnaleźć.

Jakimi kryteriami się kierować podczas wyboru kosmetyków dla niemowlaków i małych dzieci? O tym opowiemy Wam w niniejszym artykule.

Data dodania: 2023-03-10

Wyświetleń: 233

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla niemowlaka i małego dziecka?

Kosmetyki dla niemowlaka i małego dziecka powinny być:

  1. Oznaczone na opakowaniu jako produkty do stosowania dla dzieci i niemowląt.

Warto zwrócić uwagę na opis na opakowaniu. Często na opakowaniach można zauważyć zdjęcie dziecka. Nie zawsze to idzie w parze z opisem na produkcie.

  1. Odczyn PH zbliżony do obojętnego, czyli 7,0. Aktywność gruczołów łojowych dzieci i niemowląt, szczególnie w początkowych miesiącach życia jest niska, a naskórek cienki przez co ma tendencje do podrażnień, uszkodzeń i przesuszania. Dlatego bardzo ważną pozycją jest PH produktu, używanego do pielęgnacji dziecka i niemowlęcia.
  2. Bezzapachowe lub o bardzo delikatnym zapachu. Im mniej substancji drażniących tym lepiej. Dodatki zapachowe mogą powodować podrażnienia, przesuszenia skóry, wysypkę, zaczerwienienia, a nawet alergie.
  3. Prosty skład. Analizuj składy kosmetyków. Dobre produkty przeznaczone dla dzieci i niemowląt powinny mieć jak najprostszy skład. Dlatego poleca się stosowanie kosmetyków naturalnych, które pozbawione są sztucznych dodatków i chemii.
  4. Zwracaj uwagę na przyznane danemu produktowi certyfikaty, które gwarantują zgodność z normami przyjętymi w stosunku do tego typu produktów.

Wybierajmy zatem naturalne kosmetyki, których skład jest prosty i oparty na składnikach naturalnych, często pochodzących z ekologicznych upraw. Takie kosmetyki są pozbawione potencjalnych alergenów, a ich natłuszczająca formuła działa kojąco i normalizująco na skórę dziecka i niemowlaka.

Na szczególną uwagę zasługuje skóra w okolicach podpieluszkowych, która narażona jest w szczególny sposób na podrażnienia.

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt powinny zatem wzmacniać barierę naskórkową, chronić przed nadmierną utratą wody oraz zabezpieczać przed podrażnieniami.

Najczęściej stosowanymi produktami do pielęgnacji dzieci i niemowląt są:

- płyny do pielęgnacji pieluszkowej

- kremy na odparzenia, balsamy ochronne

- bio płatki kosmetyczne

- ekologiczne patyczki kosmetyczne

- delikatne szampony i płyny do kąpieli

- oliwki do ciała

- mleczka nawilżające

- pasty do zębów bez fluoru

- pianki do rąk

- łagodzące kremy do twarzy i ciała

- kremy przeciwsłoneczne

Dzięki naturalnym kosmetykom zakres pielęgnacji dzieci i niemowląt jest szeroki, skuteczny pod kątem ochrony, ale i bezpieczny dla zdrowia naszych maluchów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena