Rynek kosmetyków naturalny dynamicznie się rozwija. Nie jest to nowy, chwilowy trend, ponieważ kosmetyki naturalne znane są od wieków. Korzystały z nich nasze babcie i babcie naszych babć. 

Coraz większa świadomość negatywnych efektów stosowania kosmetyków pełnych chemii, spowodowała, że kosmetyki naturalne znów stały się bardzo popularne.

Data dodania: 2023-04-25

Wyświetleń: 136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 ważnych powodów, dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

  1. Mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. Zastosowanie kosmetyków naturalnych jest szczególnie zbawienne dla skór wrażliwych, skłonnych da zaczerwienień i powstawania stanów zapalnych. Są delikatne w działaniu i nie zawierają sztucznych substancji szkodliwych dla skóry. Mogą alergizować, np. niektóre olejki eteryczne, jednak z uwagi na prosty skład łatwo wyeliminować składnik, dopasowując kosmetyk do indywidualnych wymagań skóry.
  2. Bezpieczeństwo. Naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych dodatków, barwników parabenów czy glikoli, które zatykają pory, powodują podrażnienia i alergie, a także mają właściwości kancerogenne. Z uwagi na brak szkodliwego działania na skórę, mogą być stosowane u dzieci i niemowląt.
  3. Skład. Lista składników naturalnych kosmetyków jest krótka i prosta. Z uwagi na przepisy, aby produkt mógł nosić miano naturalnego, musi posiadać minimum 95% składników naturalnych. Jednak bardzo wiele kosmetyków naturalnych posiad w swoim składzie 100% składników naturalnych, ekologicznych czy wegańskich.
  4. Działanie. Kosmetyki naturalne mogą być stosowane przez całą rodzinę. Z uwagi na delikatność działania, na ich efekty należy poczekać, ale skuteczność jest bezsprzeczna. Dzięki wsparciu naturalnych procesów zachodzących w skórze, efektywnie eliminują problemy skórne, a nie tylko efekty problemów.
  5. Ochrona środowiska. Kosmetyki naturalne produkowane są w duchu szacunku do środowiska naturalnego, zachowanie prawidłowego bilansu w naturze i braku wprowadzania sztucznych elementów. Wiele firm stosuje zasadę zero waste. A co bardzo ważne: nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Uniwersalność kosmetyków naturalnych została doceniona przez klientów, a szeroka gama produktów daje możliwość zastąpienia każdego innego kosmetyku. Powstało również wiele małych manufaktur, produkujących wysokiej jakości kosmetyki. Wspierajmy lokalną przedsiębiorczość i kupujmy to, co nasze, polskie = dobre!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena