Eliksir młodości poszukiwany był od wieków w wielu kulturach i krajach. Dążenie do bycia młodym, utrzymania młodego wyglądu są przedmiotem badań naukowców na całym świecie.

Na podstawie badań udało się wyodrębnić czynniki wpływające na proces starzenia się skóry.

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 106

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czynniki przyspieszające starzenie się skóry.

Czynniki przyspieszające starzenie się skóry:

Nadmierna ekspozycja na promienie UV.

Promienie UV nie tylko mogą wywoływać choroby nowotworowe skóry (czerniak), ale również wpływają na fotostarzenie się skóry: utratę jej jędrności, przesuszenie skóry, pękanie naczynek, powstawanie pigmentów, produkcję kolagenu i elastyny w konsekwencji pojawienie się zmarszczek.

Silny i długotrwały stres.

Życie w obecnych czasach, w ciągłym pośpiechu i presji nie sprzyja zdrowemu wyglądowi. W sytuacjach stresowych dochodzi do nadprodukcji kortyzolu, zwanego hormonem stresu, co negatywnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, powoduje ich rozpad i hamuje syntezę. Uszkodzenie podstawowego budulca skóry w długim okresie to doskonała recepta na szybsze starzenie się skóry. Nie bez przyczyny mówi się, że stres widać na twarzy.

Zanieczyszczenie środowiska.

Zanieczyszczenie powietrza ma duży wpływ na skórę. Pyły i metale ciężkie osadzające się na skórze wnikając w jej głąb uszkadzając ją. Niszczą barierę ochronną skóry, osłabiają ją i podrażniają. Pod ich wpływem powstają też wolne rodniki, przyspieszające proces starzenia się. Skóra staje się szara, pozbawiona blasku i pomarszczona.

Zła dieta.

Dieta ma znaczący wpływ na zachowanie skóry w dobrej kondycji. Prawidłowa dieta powinna obfitować w warzywa i owoce stanowiące bogate źródło witamin. Szczególną uwagę należy zwrócić na dostarczenie do organizmu witaminy A, C, E, beta-karotenu i selenu. Zadbaj o kolorowy talerz, a skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Chcesz wyglądać młodziej? Zadbaj o odpowiednią pielęgnację.

Dobierz odpowiedni kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Nie bez przyczyny naturalne kosmetyki w ostatnich czasach zyskują coraz więcej zwolenników. Zawierają całe bogactwo naturalnych składników aktywnych, delikatnie i skutecznie dbając o dobrą kondycję skóry. Pozbawione są sztucznych składników takich jak: parabeny, silikony czy barwniki, które negatywnie wpływają na skórę.

Zachwyć się tym, co naturalne i ciesz się piękną, młodą skórą!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena