Szminka, która nigdy się nie ściera, idealnie podkreśla kształt ust i sprawia, że wyglądają one na większe i pełniejsze. Taki wynalazek niestety jeszcze nie miał okazji ujrzeć światła dziennego. Na szczęście istnieje jego doskonała alternatywa -  makijaż permanentny ust. 

Data dodania: 2020-04-30

Wyświetleń: 874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Makijaż permanentny ust - rodzaje i efekty

 

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny ust? 

Ta metoda trwałej pigmentacji jest nie tylko świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zrezygnować z codziennego nakładania i zmywania makijażu. Za jej pomocą można również skorygować niedoskonałości, takie jak nieregularny kształt czerwieni wargowej. Usta mogą np. stracić swoją symetrię przez nawracającą opryszczkę, lub z wiekiem zmienić swój kolor na mniej intensywny. Jaki rodzaj makijażu permanentnego ust optycznie je powiększy, a jaki nada im intensywniejszy kolor?

Kontur ust

Ta metoda makijażu permanentnego sprawdzi się zarówno przy cienkich, jak i dużych ustach. Podkreślenie naturalnej linii ust to bardzo dobre rozwiązanie, gdy ich kolor zlewa się z karnacją lub gdy czerwień wargowa ma za słabo zarysowaną granicę. Najlepsze efekty takiego makijażu będą wówczas, gdy kontur nie będzie miał zbyt intensywnego koloru i nie będzie się za bardzo od nich odznaczał. Gdy wszelkie braki w konturze ust zostaną uzupełnione, usta zyskają ładny kształt i będą pięknie zarysowane. 

Kontur ust z cieniowaniem

Ten rodzaj makijażu permanentnego nie tylko podkreśli linię ust oraz nada im kształt i bardziej wyrazisty kolor. Kontur ust z cieniowaniem to także sposób na wizualne uwypuklenie czerwieni wargowej Polega on na cieniowaniu pigmenten około ⅔ wnętrza ust. Sprawdza się w przypadku ich nierównomiernego zabarwienia oraz wyrównuje wszelkie dysproporcje w ich szerokości.

Kontur z wypełnieniem

Równomierne wprowadzenie barwnika na całą powierzchnię ust oraz podkreślenie ich konturu ma przede wszystkim sprawiać, by wyglądały one na pełniejsze i bardziej symetryczne. Ten rodzaj makijażu permanentnego to świetne rozwiązanie dla pań, które chciałyby uniknąć ciągłego poprawiania ust pomadką i które chciałby jak najdłużej cieszyć się ich intensywnym kolorem. 

Usta w kolorze nude

Ten rodzaj makijażu permanentnego powinien zainteresować szczególnie wielbicielki subtelnego i bardzo delikatnego makijażu. W metodzie wykorzystuje się pigmenty z naturalnej palety beży i jasnych róży. Dodatkową zaletą tego rodzaju barwników jest to, że można na nie nakładać o szminki w różnych kolorach, również w tych intensywnych. 

Metoda 3D

Przy tej metodzie pigmentacji przede wszystkim chodzi o uwypuklenie ust oraz nadanie efektu większej objętości i pełnego kształtu. W tym celu, w makijażu permanentnym ust 3D wykorzystuje się jednocześnie kilka pigmentów, które nadają wrażenie trójwymiarowości. 

Makijaż permanentny ust -  modne metody bezkonturowe

Rodzaj makijażu permanentnego ust, który cieszy się coraz większą popularnością to ten wykonywany techniką bezkonturową. Do tej grupy należą m.in. 

Aquarelle lips

Aquarelle lips, czyli rodzaj pigmentacji półtransparentnymi akwarelowymi barwnikami, która daje efekt delikatnego muśnięcia kolorem, bez widocznie zaznaczonych konturów. 

Lip blushing

Lip blushing to nowa technika pigmentacji ust, która polega na ich cieniowaniu i wypełnianiu za pomocą małych pikseli. W efekcie usta wydają się pełniejsze i bardziej wyraziste, jednak prezentują się, jakby były niepomalowane i  w pełni naturalne. Odcienie pigmentu są dopasowywane do koloru ust i zazwyczaj są one o ton ciemniejsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena