Oczywistym jest, że bez słońca ludzie nie mogą istnieć. Jego promienie stymulują procesy metaboliczne, biorą udział w syntezie witaminy D, pomagając w absorpcji wapnia. Jednocześnie światło ultrafioletowe powoduje zniszczenie włókien kolagenowych, uszkadza naczynia włosowate, wysuszy skórę, przyspieszając jej starzenie. 

Data dodania: 2020-05-28

Wyświetleń: 698

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Bezpieczne kosmetyki do opalania

Jego duże dawki prowadzą do powstawania plam starczych, obniżają odporność skóry i powodują nieodwracalne procesy, takie jak uszkodzenie struktury DNA, rak skóry. Dlatego każdy, kto korzysta z kąpieli słonecznych, potrzebuje bezpiecznych kosmetyków do opalania.

 

Współczynnik ochrony w bezpiecznych kosmetykach do opalania

Czas bezpiecznego opalania zależy od fototypu skóry, który zależy od jego zdolności do wydalania melaniny tzn. naturalnego pigmentu, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym. Współczynnik ochrony produktów z filtrami jest oznaczony liczbami od, 2 do 50, które pojawiają się w postaci liter SPF (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej) na etykiecie. Liczby te nie wskazują mocy ochrony przed słońcem, ale wskazują, ile razy można wydłużyć czas, w którym można być bezpiecznym pod jego promieniami, nie ryzykując poparzenia.

Na przykład, jeśli skóra należy do drugiego fototypu, można spędzić 15 minut na słońcu bez obawy o konsekwencje. A zastosowanie kremu z SPF 10 zwiększa ten czas 10 razy. To jest 15 × 10 = 150 minut. To jednak nie wszystko. Filtr przeciwsłoneczny powinien zawierać filtry zarówno UVA, jak i UVB. Zarówno promienie UVA, jak i UVB wywołują powstawanie wolnych rodników, które aktywują wolnorodnikowy proces utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego ważne jest, aby zadbać o ochronę antyoksydacyjną: octan tokoferolu, cysteinę, metioninę, glicynę i bio-dodatki zawierające przeciwutleniacze.

Trzeba jeść więcej warzyw i owoców, pić zieloną herbatę, bogatą we flawonoidy, witaminy A, E, C, beta-karoten. Substancje te pomagają zmniejszyć szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. Po opalaniu należy używać kremów lub balsamów po opalaniu, szczególnie jeśli ktoś ma wrażliwą skórę. Produkty te zawierają pantenol, oleje roślinne, nawilżające, witaminy i przeciwutleniacze, które łagodzą stany zapalne, pomagają szybko przywrócić płaszcz hydrolipidowy, zapobiegają złuszczaniu i utrwalają kolor opalenizny.

 

Kompleks ochrony skóry

Blokując i neutralizując wolne rodniki, kompleks ochrony skóry SPF chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Jednocześnie stymuluje proces regeneracji skóry po opalaniu. Ponadto zapobiega uszkodzeniom komórek i chroni DNA. W ten sposób ryzyko długotrwałego uszkodzenia skóry jest zminimalizowane.

Bezpieczne kosmetyki do opalania to: balsam do opalania o wysokiej ochronie SPF 50, proszek przeciwsłoneczny, krem przeciwsłoneczny SPF 30, mleczko do opalania SPF 15 lub 30, ampułki z koncentratem po opalaniu.

Kosmetyki bezpieczne do opalania mogą zwierać cynamonowiec wonny, który w kontakcie agresywnych promieni UV z DNA jest natychmiast aktywowany. Minimalizuje prawdopodobieństwo uszkodzenia DNA i natychmiast naprawia już uszkodzone struktury.

W rezultacie ochrona skóry na poziomie komórkowym jest znacznie aktywowana. Wysoce skuteczne przeciwutleniacze: witaminy C i E zyskują dostęp do komórek skóry. Ochrona skóry przed negatywnym działaniem wolnych rodników odbywa się w odpowiednim momencie.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/ziaja-75

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena