Kwas salicylowy to organiczny związek chemiczny z grupy aromatycznych hydroksykwasów karboksylowych. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym kwas  salicylowy ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Dobre salony SPA oraz gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie gamę zabiegów z kwasem salicylowym.

Data dodania: 2011-04-01

Wyświetleń: 2108

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Właściwości kwasu salicylowego

Kwas salicylowy
jest doskonały w walce z trądzikiem oraz wszelkimi stanami zapalnymi skóry, ponieważ posiada właściwości bakteriobójcze. Kwas salicylowy jest także pomocny dla osób o tłustej cerze, gdyż przenikając przez sebum w głębokie partie skóry oczyszcza pory, wszelkie zanieczyszczenia oraz ujścia mieszków włosowych. Dzięki czemu skóra po takim zabiegu jest oczyszczona i świeża. Dodatkowo kwas salicylowy ma właściwości, które regulują wydzielanie sebum, które jest potrzebne skórze, jednak jego nadmiar powoduję nieestetyczny wygląd.

Usuwanie martwego naskórka

Usunąć martwy naskórek oraz przygotować skórę do następnych zabiegów pomoże kwas salicylowy. Jeżeli regularnie nie oczyszczamy skóry, zrogowaciały naskórek osiada na partiach skóry przez co skóra szarzeje i trudniej jej wchłaniać aktywne substancje zawarte w kremach odżywczych. Należy pamiętać, aby często usuwać martwy naskórek, do czego pomocny jest kwas salicylowy. Jest on rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego łatwo przenika przez sebum, uwalniając skórę od zanieczyszczeń.

Usuwanie przebarwień

Kwas salicylowy jest doskonały w walce z przebarwieniami skóry, które często bardzo uciążliwymi defektami skóry. Regularne stosowanie zabiegów z kwasem salicylowym przynoszą świetne efekty w walce z przebarwieniami i plamami na skórze.

Przeciwwskazania

Zabiegi z kwasem salicylowym są przeznaczone dla osób z trądzikiem, zanieczyszczeniami, plamami i przebarwieniami skóry, oraz takimi które cierpią na nadmierne wydzielanie sebum.  Jednak istnieją przeciwwskazania do używania kwasu salicylowego i należy się z nimi zapoznać przed zdecydowaniem się na zabieg. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

- alergia
- ciąża
- poważna infekcja skóry
- świeże zabiegi chirurgiczne na twarzy
- nowe blizny
- opryszczka
- czynna choroba wrzodowa
- astma aspirynowa
- uczulenie na kwas salicylowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena