Zabiegi kosmetyczne na twarz stają się coraz popularniejsze. Mogą przynieść wiele korzyści i pomóc uporać się nawet z poważniejszymi schorzeniami. Szczególnie popularna stała się mezoterapia mikroigłowa. Co warto wiedzieć o zabiegach w gabinecie kosmetycznym? Na czym dokładnie polega mezoterapia mikroigłowa?

Data dodania: 2021-07-02

Wyświetleń: 520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mezoterapia mikroigłowa - to musisz wiedzieć

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym - dlaczego warto?

Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne I najczęściej można zaobserwować pojawiające się na niej:

  • zmiany trądzikowe
  • zmarszczki
  • utratę jędrności
  • odwodnienie
  • przebarwienia i widoczne naczynka

Aby uporać się z niedoskonałościami można zdecydować się na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Oferowane w nim zabiegi bazują na najnowszych rozwiązaniach, często są też nieinwazyjne i w pełni bezpieczne. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest obecnie mezoterapia mikroigłowa - na czym dokładnie polega?

Mezoterapia mikroigłowa - wszystko co należy wiedzieć

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na lekkim i częstym nakłuwaniu igły w celu wprowadzenia do głębszych warstw skóry odpowiednich preparatów, których działanie będzie nacelowane na indywidualny problem - użyte składniki mogą wykazywać działanie odżywiające, rewitalizujące, czy odmładzające. Mezoterapia może być wykonana na twarzy, szyi, czy dekolcie. Zabieg odbywa się w gabinecie kosmetycznym przy pomocy specjalnych urządzeń - wykorzystywane są dermaroller lub dermapen. Cała procedura trwa krótko i powinno się powtarzać ją co około miesiąc - wtedy też można spodziewać się najlepszych efektów. Przy mezoterapii mikroigłowej najczęściej wykorzystuje się witaminy - A, C i E - oraz kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, czy wyciągi roślinne. Wykorzystać można również osocze bogatopłytkowe - dodatkowo polepsza to efekt odmłodzenia skóry. Jakich efektów można się spodziewać? Dwa dni po zabiegu, wywołany stan zapalny zostaje wyleczony przez skórę, dzięki czemu staje się ona silnie zregenerowana, nawilżona, odmłodzona i napięta. Po serii zabiegów efekty są jeszcze wyraźniejsze i utrzymują się dłużej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena