Pojawiają się nagle, często w bardzo młodym wieku, przyprawiając o ból głowy. Zwykle, mówiąc o zmarszczkach, wyobrażamy sobie siwych starców o mocno pobrużdżonych twarzach. Tymczasem zmarszczki są oznaką szybszego starzenia się skóry, jej zmęczenia i braku dokrwienia. Sprawdźmy, jak dłużej zachować młody, witalny wygląd.

Data dodania: 2022-10-19

Wyświetleń: 259

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wypowiedz wojnę zmarszczkom

Profesjonalne zabiegi przeciwzmarszczkowe

Na rynku kosmetologicznym rośnie oferta zmyślnych zabiegów, bezpiecznych dla zdrowia człowieka oraz dla środowiska naturalnego, mających na celu poprawić kondycję naszej skóry, włosów czy paznokci. Zanim zdecydujemy się na zabieg karboksyterapia Zielona Góra, dowiedzmy się, na czym polega. Możesz wierzyć lub nie, ale czysty dwutlenek węgla (CO2) wykorzystywany jest spłycaniu zmarszczek, redukcji rozstępów i cellitu. Jakim cudem? Otóż pod skórę pacjenta wstrzykiwane są niewielkie ilości dwutlenku węgla. Reakcją organizmu na zwiększoną dawkę dwutlenku węgla będzie rozszerzenie się mikroskopijnych naczynek krwionośnych, a w rezultacie zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Skóra zacznie stymulować większe ilości kolagenu. Zwiększenie ilości tlenu, witamin i kolagenu korzystnie wpłynie na szybsze gojenie się skóry. Karboksyterapia znajduje szerokie zastosowanie. Oprócz poprawy mikrokrążenia i spłyceniu bruzd można ją stosować przy redukcji worków pod oczami, przy regeneracji cebulek skóry, przy łysieniu plackowatym, przy łuszczycy oraz przy redukcji rozstępów, blizn i cellulitu Są to bezpieczne zabiegi na twarz, szyje, dekolt, dłonie, ciało oraz na skórę głowy.

Na ratunek mezoterapia igłowa

Równie dobrym zabiegiem przeciwzmarszczkowym jest dobrze znana mezoterapia igłowa Zielona Góra polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich preparatów odżywczych. Poleca się ją osobom od lat zmagającym się z zaawansowanymi zmarszczkami oraz tym, które dopiero zauważyły pierwsze objawy procesu starzenia się skóry. Mezoterapia igłowa dostarcza substancje aktywne i składniki odżywcze, pozwalając walczyć z poszarzałą, suchą skórą, pozbawioną jedności, z cieniami pod oczami, tak zwaną skórą palacza, bruzdami wokół oczu, na czole, w tym z cellulitem, rozstępami, a nawet z wypadającymi włosami. Zabieg można stosować miejscowo na twarz, na szyje i na dekolt oraz na ciało.

Domowy sposób na zmarszczki

Masaż twarzy powinniśmy wykonywać minimum dwa lub trzy razy w tygodniu przez co najmniej dziesięć minut. Polega on na delikatnym masowaniu twarzy za pomocą palców lub specjalnych przyrządów (na przykład relaksacyjnych piłeczek z małymi wypustkami).

Masaż wykonujemy delikatnymi ruchami, okrężnymi od żuchwy do czoła oraz od brody  do policzków (czyli walczymy z siłą grawitacji – kierunek jest bardzo ważny, nigdy nie masujemy na odwrót). Pamiętajmy o krążeniach od wewnętrznej strony powiek do zewnętrznej o na odwrót.

Jakie są efekty masażu?

Głównym efektem jest zrelaksowanie siebie oraz skóry twarzy po ciężkim dniu pracy. Poprawnie wykonany masaż twarzy skutkuje:

  • polepszeniem kondycji skóry,
  • redukcją obrzęków na twarzy,
  • redukcją cieni i worków pod oczami,
  • zmniejszeniem opuchlizny wokół oczu,
  • rozluźnieniem mięśni twarzy,
  • pobudzeniem mikrokrążenia,
  • pobudzeniem stymulacji kolagenu i elastyny.

Jak zatem widać sposobów na walkę z pierwszymi (i zaawansowanymi) oznakami starzenia się jest wiele. Dobierzmy naszą ulubioną i cieszmy się zdrową skórą jak najdłużej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena