Zmarszczki niewątpliwie stanowią duży problem dla każdej kobiety. Większość pań przykłada do nich dużą uwagę dopiero w średnim wieku, gdy występuje znaczne ich nasilenie. Stosują różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, lecz, niestety, nawet te najdroższe nie dają odpowiednich rezultatów. Co więc zrobić, by temu zapobiec?

Data dodania: 2012-09-28

Wyświetleń: 1233

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na rynku kosmetyki profesjonalnej istnieje wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą przynajmniej w pewnym stopniu zniwelować problem zmarszczek. Należy jednak pamiętać, iż pierwsze zmarszczki zaczynają się pojawiać na naszej twarzy już w wieku 25 lat i to właśnie wtedy powinniśmy zacząć z nimi walczyć.

Walka ze zmarszczkami w młodym wieku

Jeśli zaczynamy dosyć wcześnie próbować walczyć ze zmarszczkami, to niepotrzebne nam są drogie wypełniacze i inne zabiegi dość iniekcyjne. Do tego celu świetnie nadaje się jonoforeza, która pozwala wprowadzić preparat przeciwzmarszczkowy wgłąb skóry za pośrednictwem prądu o niskim natężeniu. Zabieg ten jest zdecydowanie tańszy, aniżeli wszystkie drogi kremy, a mimo wszystko jest kilkukrotnie skuteczniejszy.

Kremy stosowane na powierzchni skóry nie potrafią wniknąć tak głęboko, jak preparaty leczenicze stosowane w jonoforezie. Jeśli będziemy regularnie korzystać z tego zabiegu, to z pewnością w późniejszym wieku unikniemy głębokich zmarszczek i nie będziemy musieli poddawać się niebezpiecznym zabiegom.

Walka ze zmarszczkami w średnim wieku

Jeśli swoją kurację przeciwzmarszczkową rozpoczynamy w średnim wieku, to z pewnością już żadne kremy nie będą w stanie nam pomóc. Kremy nie dadzą nam już takich efektów, jakie da nam ostrzykiwanie skóry wypełniaczami. W tym celu warto udać się do gabinetu kosmetycznego i skonsultować nasz problem z kosmetologiem, by dobrać odpowiednią kurację wygładzającą zmarszczki.

Jeśli na twarzy występują bardzo widoczne i głębokie zmarszczki, to najlepszy efekt osiągniemy poprzez wstrzyknięcie botoksu pod skórę. Niewątpliwie jest to zabieg iniekcyjny i musi być poprzedzony konsultacją. Dodatkowo wykonywana jest próba, podczas której to kosmetolog bądź lekarz wstrzykuje niewielką ilość botoksu pod skórę, aby przekonać się, czy nie jesteśmy przypadkiem uczuleni na ten preparat.

Jeśli jednak zmarszczki nie są aż tak głębokie, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mezoterapii igłowej. W trakcie zabiegu, skóra jest ostrzykiwana witaminą C oraz kwasem hialuronowym, który wygładza powstałe zmarszczki, a także jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż botoks. Zabieg polega na delikatnym nakłuciu i ostrzykiwaniu skóry twarzy cieniutką igłą. Ból jest praktycznie nieodczuwalny, jednakże dla osób, które mogą odczuwać lekki dyskomfort, stosowany jest krem znieczulający.

Licencja: Creative Commons