Każdy z nas posiada sporo przytłaczających problemów, które z pewnością odbijają się na naszej psychice. Taka sytuacja niestety nie prowadzi do niczego obrego — stajemy się bardziej zestresowani i nerwowi, co odbija się na naszej rodzinie, ale również efektywności radzenia sobie z trudnymi sprawami.

Data dodania: 2012-10-11

Wyświetleń: 1123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Większość z nas bagatelizuje ten problem, a przecież stres jest głównym powodem powstawania chorób, takich jak chociażby choroby serca. Warto więc zapoznać się ze sposobami redukowania stresu, albowiem to pozwoli zdecydowanie odmienić nasze dotychczasowe życie.

Stres a aromaterapia

Każdy z nas ma swoje sposoby walki ze stresem — jedni spożywają zbyt dużo jedzenia, inni zaś palą papierosy, a jeszcze inni korzystają z gabinetów odnowy biologicznej, by móc w pełni się zrelaksować. Nie muszę jednak mówić, który z tych sposobów jest dla nas najlepszy.

Gabinety SPA posiadają w swojej ofercie wszelkiego rodzaju zabiegi redukujące stres, wśród których najskuteczniejszy wydaje się być masaż. Odpowiednio zastosowane techniki masażu relaksacyjnego wraz z wcieraniem w skórę naszego ciała olejków aromatycznych pozwalają nam się w pełni odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach. Aromaterapia w kosmetyce jest stosowana od lat, jednakże w połączeniu z masażem potrafi doskonale odblokować nasz organizm i uwolnić od wszelkich toksyn.

Wysiłek fizyczny

Niestety wciąż istnieje bardzo duża grupa osób, która uważa, iż jedynym sposobem zrelaksowania się po ciężkim dniu jest kanapa i pilot od telewizora. Być może pozwala ona choć na chwilę zapomnieć o problemach, jednakże na dłuższą metę nie wpływa ona pozytywnie na nasz organizm.

Najskuteczniejszą walką ze stresem jest wysiłek fizyczny — to właśnie wtedy oprócz skoncentrowania swojej uwagi na czymś innym niż praca, możemy odpowiednio dotlenić nasz organizm. Aktywność fizyczna pozwala nam odzyskać siły, stajemy się bardziej aktywni i rześcy.

Z pewnością trudno jest nam z dnia na dzień całkowicie zmienić nasz styl życia, jednakże warto rozpocząć od kilku prostych ćwiczeń raz dziennie, a z pewnością po paru tygodniach dostrzeżemy wyniki naszego poświęcenia.

Licencja: Creative Commons