Nie od dziś wiadomo, że czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, a dodatkowo wszelkie inne czynniki jak stres, zmęczenie czy papierosy niekorzystnie wpływają na naszą cerę.

Data dodania: 2012-10-15

Wyświetleń: 870

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Skutkiem tego są pojawiające się delikatne zmarszczki, które z biegiem lat przeistaczają się w głębokie zmarszczki. Możemy z nimi walczyć w przeróżny sposób, jednakże na początku powinniśmy zmienić swoje codzienne nawyki.

Zmiana przyzwyczajeń

Nierzadko zdarza się, iż do późnego wieczora oglądamy ulubione filmy, a rano nieprzytomni idziemy do pracy – jest to główny element, jaki należy zmienić. Najlepszym sposobem jest rozplanowanie całego planu dnia, aby przynajmniej osiem godzin przeznaczyć na sen. Co więcej, zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto wprowadzić do naszego życia odrobinę ruchu. Albowiem ruch jest doskonałym sposobem odżywienia skóry poprzez stymulację mikrokrążenia w naszym organiźmie. Aktywność fizyczną można rozpocząć od trzydziestu minut codziennego spaceru oraz weekendowych wypadów na basen, które będą miały bardzo korzystny wpływ na naszą cerę.

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne stosowane profilaktycznie pozwalają z dużym skutkiem zapobiec powstawaniu pierwszych zmarszczek mimicznych. Aby zapobiec zmarszczkom, wskazane jest dokładnie oczyszczać twarz z obumarłego naskórka, który sprawia, iż skóra przez niego nie może oddychać, a także wprowadzenie wgłąb skóry kolagenu – naturalnej substancji, która powoduje, iż skóra staje się bardziej elastyczna. Do tego celu bardzo dobrym zabiegiem wydaje się być mikrodermabrazja korundowa, która za pomocą tlenku glinu usuwa wierzchnią warstwę naskórka, a także pobudza mikrokrążenie, co powoduje regenerację kolagenu.

Zabieg ten jest nieoceniony jako zabieg profilaktyczny, natomiast w przypadku widocznych i większych zmarszczek należy dodatkowo zastosować mezoterapię igłową, przy użyciu której wprowadzamy wgłąb skóry kwas hialuronowy. Mimo iż jest on wstrzykiwany przy użyciu cieniutkiej igły pod skórę, to zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia, a ból nie jest w ogóle odczuwalny.

Licencja: Creative Commons