Makijaż – to jedna z tych czynności, na które kobiety przeznaczają bardzo wiele swojego czasu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie starannie wykonany make-up pozwala kobiecie czuć się jeszcze bardziej kobieco i wyjątkowo atrakcyjnie.

Data dodania: 2012-07-17

Wyświetleń: 2786

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tego typu zabieg pozwala na jednoczesne uwydatnienie zalet, a sprytne ukrycie mankamentów kobiecej urody. Nie zawsze jednak kobieta ma tyle czasu, aby uzyskać zamierzony efekt. Wtedy też z pomocą przychodzi jej  tak zwany makijaż permanentny.

Historia makijażu permanentnego

Ten upiększający zabieg wywodzi się ze sztuki tatuażu i wiele z niej czerpie. Jego początki datuje się mniej więcej na 60 lata XX wieku. Wtedy jednak nosił on znamiona niedoskonałości. Było to głównie podyktowane faktem, iż pierwszy makijaż permanentny wykorzystywał farby zwyczajowo stosowane w tradycyjnym  tatuażu. Delikatna skóra twarzy nie radziła sobie z tymi preparatami, a poddawana zabiegowi osoba odczuwała bardzo silny ból w trakcie jego trwania.

Sytuacja ta zmieniła się dopiero na przełomie lat 80/90-tych, kiedy to uświadomiono sobie potrzebę skonstruowania nowych aparatów, dzięki którym makijaż stały mógł być nakładany w sposób bezpieczny i przyjazny zainteresowanej nim osobie. Sprowadzono zatem z krajów azjatyckich pierwsze profesjonalne narzędzia do wstrzykiwania makijażu. Wówczas pojawiły się również pierwsze nowoczesne i bardziej dostosowane do wymagań wrażliwej skóry ludzkiej metody i techniki nakładania preparatów barwiących.

Lata 90-te dodatkowo sprawiły, że pojawiła się nowa paleta barw, które można było z powodzeniem stosować na najbardziej wrażliwe partie skóry twarzy. Zaczęto też udoskonalać stosowane sposoby nakładania makijażu. Dzięki temu makijaż permanentny stał się bardziej precyzyjny i pozwolił na wykonywanie nawet najbardziej drobnych i cienkich kresek.

Piękny wizerunek twarzy

Makijaż stały to świetne uzupełnienie kobiecego wizerunku. Utrzymuje się on przeciętnie od 1-5 lat. Czas jego trwałości uzależniony jest głównie od dwóch czynników. Po pierwsze, czy klientka będzie wiedziała, jak dbać o skórę z makijażem. Po drugie, od właściwego doboru barwników. Im ciemniejszy kolor zostanie wybrany, tym makijaż permanentny dłużej utrzyma się na naszej skórze. Jeśli dodatkowo zaraz po zabiegu klientka nie wybierze się na: saunę, basen, plażę czy do solarium oraz jeśli będzie stosowała delikatne kosmetyki pielęgnacyjne i upiększające – make-up, jaki zamówiła, nie tylko utrzyma się dłużej, ale również nie zaszkodzi jej skórze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena