Stres jest wielkim problemem współczesnego świata. Szybkie tempo życia, pragnienie bycia coraz lepszym, praca pod presją czasu, ogrom obowiązków domowych i służbowych, brak chwili dla siebie to tylko kilka z czynników, które mogą go wywołać. Ze stresem borykają się coraz młodsi ludzie, w tym także dzieci i młodzież szkolna. 

Data dodania: 2020-06-16

Wyświetleń: 771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak pozbyć się stresu? Najlepsze sposoby na relaks

Długotrwałe napięcie może jednak mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Do jego skutków należą m.in. osłabienie układu odpornościowego, chroniczne bóle głowy, problemy z sercem i układem krążenia, zaburzenia trawienia, cukrzyca i wiele innych dolegliwości. Ze stresem można jednak skutecznie walczyć bez konieczności zażywania leków uspokajających. 

 

Masaż relaksacyjny na stres

Stres bardzo często związany jest z brakiem czasu na odpoczynek i chwilę tylko dla siebie. Z tego powodu wiele osób, które borykają się z napięciem psychicznym, korzysta z usług masażystów. Warto jednak znaleźć prawdziwego profesjonalistę, który posiada odpowiednie wykształcenie oraz zna wiele technik relaksacyjnych. W szkole masażu w Krakowie, przyszli masażyści poznają różne metody, pozwalające na wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego odprężenia. Wszystko zależy bowiem od stosowania odpowiedniego nacisku, a także włączenia do masażu elementów arteterapii i muzykoterapii - np. olejków eterycznych o działaniu uspokajającym (lawendowego, różanego, bergamotkowego) czy relaksujących dźwięków natury. 

 

Zabieg w gabinecie urody

Nie od dziś wiadomo, że stres odbija się również na wyglądzie zewnętrznym. Jego najczęstszymi objawami są zmarszczki, podkrążone oczy, wypryski, sucha skóra, a niekiedy również rzadkie i cienkie włosy. Doskonałym sposobem na relaks i poradzenie sobie z niedoskonałościami spowodowanymi stresem, może być skorzystanie z bogatej oferty salonów urody. Specjalistki, które ukończyły szkołę kosmetyczną w Krakowie, potrafią pomóc klientkom z dostrzegalnymi objawami zmęczenia i stresu. Zdobyte tam wykształcenie pozwala im m.in. na postawienie diagnozy oraz znalezienie najlepszego sposobu na zniwelowanie niedoskonałości. Kosmetyczka może ponadto wykonać masaż twarzy, który nie tylko poprawi jej owal, ale także zapobiegnie powstaniu zmarszczek oraz usunie martwe komórki. Po masażu twarzy klientka jest wypoczęta, odprężona, a jej cera nabiera zdrowego blasku.

 

Praktyka jogi

Doskonałym sposobem na relaks może być również praktykowanie jogi. Wystarczy kilka podstawowych asan wykonywanych przez kilkanaście minut dziennie, aby skutecznie zredukować napięcie i stres. Mowa o pozycjach psa z głową do dołu, dziecka, krowy, kociego grzbietu oraz półmostka. Doskonale odciążają one kręgosłup, usuwają zbędne napięcie, wyciszają układ nerwowy oraz pozwalają pozbyć się negatywnych emocji. W praktykowaniu jogi bardzo duże znaczenie ma również oddychanie przeponowe, które dotlenia cały organizm dzięki zwiększeniu ilości tlenu we krwi, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu) oraz polepsza samopoczucie

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena