Czy wiesz, że twoja skóra nie jest w stanie wchłonąć większość kremów, jakie jej aplikujesz? Choćby nie wiadomo jak dobry był środek, nabłonek naszej skóry nie pozwala przedostać się składnikom do skóry właściwej w takiej ilości, jaka byłaby potrzebna do odżywienia jej.

Data dodania: 2012-10-04

Wyświetleń: 996

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Oczywiście można łykać pigułki z witaminami albo wcierać więcej kremu, lecz można też wykosztować się na mezoterapię igłową.

Idea stojąca za mezoterapią

Nasza skóra składa się z kilku warstw. Najbliżej ciała jest tkanka podskórna, która graniczy wyłącznie z mięśniami oraz organami. Nad nią znajduje się grubsza warstwa skóry właściwej, która odpowiada za produkcję włosów oraz naskórka. Tutaj również są  receptory nerwowe. Na samej górze, czyli wystawiony bezpośrednio na świat, jest naskórek – cienka warstwa skóry chroniąca nas przed przedostawaniem się do warstwy niżej wszelkich zarazków oraz zanieczyszczeń.

Na nasze nieszczęście, naskórek również chroni nas przed dobroczynnymi kremami oraz olejkami. Oczywiście, pewna część przenika do skóry właściwej, niemniej dalej jest to za mała ilość potrzebna naszej skórze. Najprostszym rozwiązaniem byłoby „wstrzyknięcie” kremu bezpośrednio pod skórę.

I właściwie mniej więcej tym jest właśnie mezoterapia igłowa. Za pomocą bardzo cienkich igieł kosmetolog jest w stanie wprowadzić pod skórę składniki regenerujące, odżywcze albo leczące.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Iniekcje mogą sprawić nieprzyjemny ból, dlatego częstokrotnie przed zabiegiem aplikuje się na skórę środek znieczulający. Mezoterapię igłową wykonuje lekarz (jeśli igłami) albo specjalista kosmetologii w przypadku stosowania urządzenia do iniekcji.

Ponieważ rozwój techniki w kosmetologii ciągle idzie naprzód, dlatego obecnie na rynku do mezoterapii są stosowane specjalne pistolety wykonujące mikronakłucia i wstrzyknięcia substancji. Zabieg dzięki temu jest mniej bolesny oraz trwa znacznie szybciej.

Czy mezoterapia jest skuteczna

Zdecydowanie tak! Właśnie dzięki bardzo szybkim efektom jest chętnie wybierana przez kobiety, a także mężczyzn pragnących poprawić stan zdrowia swojej skóry.

Wstrzyknięcia, a następnie masaż, pozwalają na bardzo szybkie dostarczenie odżywek do skóry z pominięciem wątroby i żołądka, które nie będą w ten sposób obciążone. Poza tym nakłucia zmuszają skórę do intensywniejszej pracy i regeneracji.

Jeśli zatem twoja skóra cierpi na problemy związane z wysychaniem, zmarszczkami albo zmianami skórnymi, mezoterapia igłowa może pomóc, i to w tempie ekspresowym.

Licencja: Creative Commons