Wiele kobiet popełnia ten sam błąd w pielęgnacji – intensywnie dba o skórę twarzy, zaniedbując jednocześnie szyję i dekolt. A nic tak nie zdradza wieku jak wygląd dłoni i właśnie szyi oraz dekoltu.

Data dodania: 2016-12-06

Wyświetleń: 824

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Powstawanie zmarszczek na szyi i dekolcie

A niestety ta okolica naszego ciała starzeje się bardzo szybko, czemu dodatkowo „dopomagamy” poprzez określone zachowania i (nie)stosowanie preparatów pielęgnujących.

Jak powstają zmarszczki na dekolcie?

Skóra szyi i dekoltu jest niezwykle cienka i delikatna, nie ma dobrego podparcia mięśniowego, przez co szybko wiotczeje, do czego przyczynia się jeszcze mała ilość włókien kolagenu i elastyny. A na dodatek podściółka tłuszczowa jest bardzo skąpa, co powoduje szybkie wysuszanie.

Do tego dochodzą jeszcze nasze grzeszki, które bardzo źle wpływają na stan skóry tych okolic. Z wielu z nich nie zdajemy sobie nawet sprawy. Na przykład stosowanie perfum – lubimy ładnie pachnieć, ale perfumy (wody perfumowane i toaletowe również) są na bazie alkoholu, który podrażnia i dodatkowo odwadnia skórę. Ogromnym wrogiem jest słońce – wywołuje piegi i przebarwienia i nasila powstawanie zmarszczek. Skórze szyi i dekoltu szkodzi również praca przy komputerze, nieprawidłowa postawa ciała (garbienie się) i pozycja w czasie snu (stosowanie wysokich poduszek), przyjmowanie zbyt małej ilości płynów, noszenie ubrań i dodatków drażniących te okolice (golfy, apaszki), jak również nieprawidłowo dobranego biustonosza.

Zapobieganie zmarszczkom

O skórę szyi i dekoltu dbać zacząć powinny już 25-latki. Podstawą jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie (nie na darmo producenci kremów piszą o stosowaniu ich na twarz, szyję i dekolt, przy okazji można zrobić masaż) oraz ochrona przeciwsłoneczna. Raz na jakiś czas warto zastosować intensywniej działającą maseczkę oraz delikatny peeling. Należy zmienić swoje nawyki – zadbać o wyprostowaną pozycję ciała, unikać spania na brzuchu oraz spryskiwania dekoltu gorącą wodą.

A kiedy już się pojawią...

Kremy przeciwzmarszczkowe raczej sobie z nimi nie poradzą, gdyż są zwyczajnie za słabe. Potrzebna będzie wizyta u kosmetyczki i poddanie się specjalistycznym zabiegom intensywnie odżywiającym i rewitalizującym skórę. Zabieg powinien być dobrany do stopnia głębokości zmarszczek. Do wyboru jest m.in. mezoterapia, aquabrazja, nici liftingujące czy laser frakcyjny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena