Włosy często są wizytówką naszej osobowości. Nic więc dziwnego, że staramy się dbać o nie na każdym kroku. Jednak nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Często wizyty u fryzjera są kosztowne, a również wymagają poświęcenia czasu. Istnieją jednak inne skuteczne metody, które możemy wdrożyć do swojej codziennej pielęgnacji włosów. Są to łatwe czynności, które nie tylko pomogą przyspieszyć porost włosów, ale również znacząco zahamują ich wypadanie.

Data dodania: 2022-11-29

Wyświetleń: 72

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie czynniki wpływają na porost i wypadanie włosów?

Jakie są fazy wzrostu włosa?

Wzrost włosów następuje w cyklach z trzema wyraźnymi fazami - anagenem, katagenem i telogenem. Faza anagenu jest najbardziej aktywną fazą, podczas której korzeń włosa aktywnie rośnie. Faza katagenu jest fazą przejściową, w której mieszek włosowy kurczy się, a korzeń przestaje rosnąć. Końcowa faza telogenu to faza spoczynku, kiedy to włos odrywa się od korzenia i pozostaje w tej fazie przez około 3 miesiące przed wypadnięciem i rozpoczęciem nowego cyklu włosowego.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Wskazówki, które pomogą Ci zachować zdrowe włosy i zapobiec ich wypadaniu, to:

- Zdrowa dieta i styl życia. Zdrowe włosy są oznaką dobrego zdrowia, więc niezbędne jest dostarczenie organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby dobrze się rozwijać. Zrównoważona dieta bogata w białka, witaminy i minerały, takie jak żelazo, witamina B i biotyna, jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, w tym wzrostu włosów.

- Unikanie niszczenia włosów. Unikaj niszczenia włosów stosując słabej jakości szampony oraz ograniczając stosowanie narzędzi do stylizacji. Chroń włosy przed słońcem, ponieważ promieniowanie UV może powodować uszkodzenia oksydacyjne i prowadzić do przedwczesnego starzenia się włosów.

- Przyjmowanie suplementów. Wiele witamin i minerałów jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i wzrostu włosów. Wapń, żelazo, witamina B, biotyna i cynk to niektóre z tych składników odżywczych, które mogą znacząco poprawić stan Twoich włosów.

- Regularne przycinanie końcówek włosów. Włosy z czasem niszczą się na końcówkach i rozdwajają, dlatego warto od czasu do czasu po prostu usunąć poniszczone końcówki.

Jeżeli chodzi o witaminy i minerały to dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety, które dostarczają tych niezbędnych substancji odżywczych. Przykładem może być suplement o nazwie: Folisin.

Warto również zajrzeć na portal: new-eclub.com. Publikowane tam są informacje na temat pielęgnowania włosów oraz utrzymywania ich zdrowia na optymalnym poziomie.

Jak zapobiegać wypadaniu włosom - co na ten proces wpływa?

Różne czynniki mogą wpływać na tempo utraty włosów, w tym genetyka, wiek i zmiany hormonalne.

- Genetyka. Wiek i genetyka to dwa najważniejsze czynniki wpływające na utratę włosów. Stwierdzono, że osoby, które mają w rodzinie historię utraty włosów, zaczną tracić włosy wcześniej. Czyli jeżeli Twoi dziadkowie, bądź rodzice mieli problem z wypadaniem włosów - duża szansa, że to zjawisko spotka również Ciebie w dość młodym wieku.

- Wiek. Z wiekiem nasze mieszki włosowe stają się mniej aktywne, a wzrost włosów spowalnia, co może powodować przerzedzenie włosów i łysienie.

- Zmiany hormonalne. Zmiany hormonalne mogą powodować zmiany w aktywności mieszków włosowych i prowadzić do zwiększonej utraty włosów. Może to nastąpić np. podczas ciąży. Może się to również zdarzyć podczas przyjmowania niektórych leków. Leki, które mogą wpływać na utratę włosów to m.in. antybiotyki, leki do chemioterapii, leki moczopędne i tabletki antykoncepcyjne.

- Stres. Wysoki poziom stresu może również prowadzić do większej utraty włosów.

Zdrowa dieta, a porost włosów

Zdrowe włosy to znak, że nasz organizm dobrze funkcjonuje. Zbilansowana dieta bogata w białka, witaminy i minerały, takie jak żelazo, witaminy z grupy B, biotyna i cynk, pomoże Twoim włosom rosnąć i sprawi, że będą lśniące i mocne. Pomoże również zapobiec wypadaniu i łamaniu się włosów oraz przyspieszy proces ich odrastania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji włosów, zdrowej diety, a także suplementów diety, które mogą poprawić wygląd i zdrowie włosów to zachęcamy do zapoznania się z portalem TaneralPro, który szczegółowo opisał suplement o nazwie: Locerin.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena