Przed dziećmi i młodzieżą ostatnie dni wakacji i pierwsze przymiarki do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Rodzice zaczynają zastanawiać się, w co powinni zaopatrzyć swoje pociechy, aby te, pełne motywacji i entuzjazmu, kontynuowały naukę. Które przedmioty muszą znaleźć się w szkolnym plecaku, a które możemy sobie darować podczas kompletowania wyprawki szkolnej?

Data dodania: 2018-08-22

Wyświetleń: 8253

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Witaj szkoło! Zobacz, jakie akcesoria muszą znaleźć się w wyprawce ucznia, a które można sobie darować

Przedmioty i akcesoria, bez których ani rusz

Podręczniki wybrane przez dyrekcję szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko, stanowią podstawę szkolnej wyprawki. Na szczęście, od września tego roku rusza program Dobry Start, uprawniający wszystkich rodziców, bez względu na dochody, do pobrania jednorazowego świadczenia w wysokości 300 złotych. Pieniądze te mogą zostać przeznaczone na podręczniki szkolne, zeszyty i akcesoria. Benefity wypłacane przez polski rząd ułatwiają pokrycie corocznych wydatków związanych z początkiem roku szkolnego szczególnie w rodzinach wielodzietnych. Księgarnie internetowe podręczniki oferują często w atrakcyjnych cenach.

Oprócz książek, konieczny jest też zakup zeszytów do każdego z przedmiotów. Liczbę kartek określają zazwyczaj nauczyciele w pierwszych dniach września. Zeszyty muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia, klasą oraz oprawione w okładkę, aby nie ulegały szybkiemu zniszczeniu. Wśród niezbędnych akcesoriów znajduje się także linijka, długopisy, ołówki, gumka do ścierania, korektor, a także dwa, trzy kolorowe cienkopisy do zaznaczania ważnych treści. Nauczyciele matematyki mogą mieć swoje wymagania w zakresie zakupu cyrkla, ekierki i kątomierza - przedstawiają je uczniom na pierwszych lekcjach lub tuż przed rozpoczęciem omawiania działu geometrii. Rodzice powinni zaopatrzyć dziecko także w strój na lekcje wychowania fizycznego i w worek na kapcie.

Akcesoria, które nie będą potrzebne Twojemu dziecku

W szaleństwie sierpniowych i wrześniowych zakupów niektórzy rodzice zapominają, że nie wszystko, co mogą spotkać w sklepie, jest naprawdę potrzebne dziecku. Świecące długopisy z piórkami, cztery piórniki, maskotki, breloki, kolejne gadżety – to tylko dodatki, które zagracają dziecięce biurko i rozpraszają uwagę. Pamiętaj też, że kupując zeszyty w twardych oprawach dodajesz dziecku dodatkowe obciążenie do ciężkiego już i tak plecaka. Dlatego lepiej wybieraj miękkie okładki o mniejszym ciężarze. Postaraj się dobrać dziecku taki plecak, który będzie miał odpowiednią stabilizację dla pleców. Ramiona tornistra powinny być miękkie i dodatkowo podszyte gąbką, która zapobiegnie wrzynaniu się ich w ciało.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena