Gdy przeglądasz oferty pracy, z pewnością zauważasz, że to o kandydatów z praktycznymi umiejętnościami najbardziej zabiegają pracodawcy. Jeśli więc do życia podchodzisz pragmatycznie, ale masz uzdolnienia artystyczne, kochasz teatr czy często odwiedzasz kina, rozważ edukację w szkole artystycznej!

Data dodania: 2022-11-18

Wyświetleń: 264

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Policealna szkoła artystyczna. Czy warto?

W jakich kierunkach edukują policealne szkoły artystyczne w Warszawie? W jaki sposób zdobywa się w nich wiedzę? Oto najważniejsze informacje, które pozwolą Ci podjąć właściwą decyzję.

Co po maturze? Czy zawsze trzeba iść na studia?

Osoby, które chcą szybko wkroczyć na rynek pracy, stoją przed dylematem: zdawać na studia, czy jednak zdecydować się na szkołę policealną? Oczywiście istnieją zawody, których nie można wykonywać bez dyplomu magisterskiego uczelni wyższej. Jeśli chcesz zostać lekarzem, architektem czy prawnikiem, wyjścia nie ma — trzeba iść na studia.

Jeśli jednak czujesz miętę do teatru i filmu, marzysz o braniu czynnego udziału w przygotowywaniu koncertów, festiwali, pokazów mody i eventów, odpowiednia szkoła policealna to wybór optymalny!

  • Edukacja w szkole policealnej trwa znacznie krócej – 4 semestry.
  • Po szkole policealnej wciąż można pójść na studia.
  • Z dyplomem szkoły policealnej znajdziesz pracę — masz już bowiem konkretne umiejętności, o których świadczy ten dokument. Absolwent otrzymuje tytuł technika.
  • To szkoła dla osób, które maturę zdawały 5 czy 10 lat temu oraz dla tych, które są świeżo po egzaminie dojrzałości.

Szkoła artystyczna — łącz kreatywność z praktycznymi umiejętnościami

Osoba obdarzona niebanalnym podejściem do świata, twórcza, kreatywna, otwarta na współpracę z artystami i umiejąca dostosować się do wymogów współczesnych mediów dobrze będzie czuła się w szkole, która nie tyle dopuszcza kreatywność, co wręcz ją rozwija.

Edukacja oparta na relacji mistrz-uczeń dla wielu młodych (i nie tylko) ludzi może być ogromnym zaskoczeniem po latach nauki w szkołach systemowych. A takie właśnie stosunki panują w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie KamArti.

To szkoła policealna przy Teatrze Kamienica, stworzona przez aktora teatralnego i filmowego, wspierana merytorycznie przez specjalistów z branży kulturalnej. W niej liczą się praktyczne umiejętności, myślenie wychodzące poza określone ramy, wyobraźnia, twórczość i nowatorskie pomysły.

Jeśli zdecydowanie wiążesz swoją przyszłość z operą, teatrem, filmem, branżą eventową i koncertową, interesują Cię pokazy mody i chcesz czynnie uczestniczyć w tworzeniu takich wydarzeń, po 4 semestrach teoretycznej i praktycznej edukacji w tej szkole szybko wejdziesz na rynek pracy, na którym zapotrzebowanie na specjalistów z tej gałęzi gospodarki wciąż wzrasta!

Z dyplomem technika w ręku możesz szukać pracy, możesz też z powodzeniem zapisać się na studia i kontynuować edukację.

Program kształcenia w policealnej szkole artystycznej

Szkoła Rzemiosł Artystycznych KamArti to wzorcowy przykład placówki, która podchodzi do edukacji w sposób kompleksowy. Z jednej strony zachęca do myślenia nieszablonowego osoby, które czują ducha teatru i filmu, dobrze radzą sobie, gdy mają w ręku ołówek albo gitarę, a jednocześnie nie stronią od pracy przy komputerze i chcą mieć wpływ na jakość dźwięku, obrazu, oświetlenia czy kostiumów, które będą podziwiane przez widzów.

Zajęcia w teatrze i na nowoczesnym sprzęcie scenicznym umożliwiają profesjonalne przygotowanie sztuki teatralnej, prace na planie filmowym, wspieranie ekip koncertowych i kompleksowe opracowanie przebiegu konferencji czy eventu. W zależności od wybranego kierunku absolwent zajmuje się dźwiękiem, oświetleniem, kostiumami lub scenografią.

Kierunki policealnej szkoły artystycznej i umiejętności absolwenta

  • Techniki scenograficzne (modelatorstwo i dekoratorstwo) – dla scenarzystów, osób dekorujących scenę, przygotowujących oprawę koncertów i spektakli.
  • Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku — kierunek dla osób zafascynowanych modą, chcących pracować przy pokazach, ale także w teatrze i filmie.
  • Oświetlenie sceniczne — praktyczne lekcje oświetlania sceny i sali oraz sterowania najnowocześniejszymi systemami sterowania światłem.
  • Realizacja dźwięku — czyli warsztaty i wykłady na temat tworzenia atmosfery za pomocą dźwięku.
  • Multimedia — bardzo kompleksowa wiedza na temat nowoczesnych narzędzi multimedialnych wykorzystywanych w branży kulturalnej i rozrywkowej.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty policealnych szkół artystycznych w Warszawie?

Wspominaliśmy wyżej, że to nie sucha wiedza jest najważniejsza w procesie edukacji, ale przede wszystkim zdobycie umiejętności praktycznych.

W KamArti, Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie, aby otrzymać dyplom, należy uczestniczyć w zajęciach warsztatowych. Te prowadzone są przez znanych ludzi teatru i filmu, dźwiękowców, oświetleniowców, scenarzystów, aktorów, dla których praca w branży jest chlebem powszednim.

Niebanalny jest tutaj nawet egzamin dyplomowy — jego pomyślne zdanie wymaga aktywnego uczestnictwa w przygotowaniu prawdziwego spektaklu teatralnego wystawianego na deskach Teatru Kamienica przed publicznością.

KamArti ma uprawnienia szkoły publicznej, więc ma pełne prawo do wydawania świadectw i dyplomów państwowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena