Wielu rodziców podchodzi bardzo niepoważnie do tematu wyboru przedszkola dla swoich pociech. Jest to bardzo nieodpowiednie podejście, gdyż to właśnie w tym okresie wszystko to z czym zetkną się nasze dzieci będzie miało wpływ na ich rozwój oraz przyszłe życie. 

Data dodania: 2012-04-20

Wyświetleń: 1262

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przedszkole to jest już ten okres, kiedy dzieci są bardzo otwarte na otaczające je świat i chłoną wszystko to co im powiemy. Można to idealnie wykorzystać do tego, aby pozytywnie wpłynąć na ich edukację oraz zainteresowania. A więc jak to wykorzystać najlepiej?

Po pierwsze musimy się zastanowić co wybieramy, czy przedszkola prywatne czy może przedszkole publiczne. Na pierwszy rzut oka, oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety jednak w ostatecznym rozrachunku zobaczycie Państwo, że jednak płatne rozwiązania są lepsze. Zacznijmy od tego drugiego rozwiązania.

Przedszkola publiczne mają tę największą zaletę, że są darmowe. Jest to znaczne odciążenie portfela rodziców, gdyż na dobrą sprawę musieliby oni wydać jakieś 800 zł lub nawet więcej jeśli weźmiemy pod lupę ceny warszawskie. Olejną zaletą takiego rozwiązania jest przekrój społeczny z jakim przyjdzie się spotkać naszym brzdącom.  W przeciwieństwie do przedszkola niepublicznego , spotkamy tutaj przeróżne dzieci, reprezentujące naprawdę każdą warstwę społeczną, co powinno pozytywnie wpłynąć na całość grupy. Jedną z wad takich miejsc jest to, że z racji iż są one darmowe, nie możemy się spodziewać tego, że znajdą się tam profesjonalne zajęcia oraz zabawy stymulujące rozwój naszego dziecka.

Teraz kilka słów o przedszkolach prywatnych, o których jak już napisałem, że są lepszym rozwiązaniem. Ich główną przewagą jest to, że profesjonalni pedagodzy będą przez cały dzień planować przeróżne zajęcia oraz rozrywki, tak aby nasze dziecko mogło się rozwijać na przeróżnych szczeblach. Rozwinie się w kierunku językowym, plastycznym, nauk ścisłych itp. Pomoże mu to szerzej spojrzeć na otaczający świat i wybrać zainteresowania.

Myślę, że te argumenty są wystarczające do tego, aby każdy z rodziców wybrał odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena