Szafki szkolne projektowane są z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie korzystania z nich przez najmłodszych, dlatego też różnorodne ich modele, powinny być dostosowane do wymagań obiektów użyteczności publicznej, oraz potrzeb ich użytkowników.

Data dodania: 2018-05-10

Wyświetleń: 1979

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowoczesne szafki szkolne - jakie wybrać?

Współczesne szkoły wymagają nowoczesnych rozwiązań dlatego nie tylko metody nauczania czy pomoce naukowe muszą spełniać wysokie standardy, ale także szafki szkolne, które mają zapewnić wygodny dostęp do ich zawartości i pełen komfort użytkowania.

Wybór szafek szkolnych nie należy do łatwych, bowiem muszą one przede wszystkim łączyć w sobie praktyczność, wygodę oraz niewygórowaną cenę, gdyż wiele szkół nie może sobie pozwolić na ponoszenie wysokich kosztów wyposażenia. Meble szkolne powinny również doskonale współgrać z wystrojem sal czy korytarzy szkolnych, posiadać odpowiedni wymiar dopasowany do przedmiotów jakie zostaną w nich umieszczone, ale także do miejsca jakim dysponujemy w danym pomieszczeniu. 
 

Zalety szafek szkolnych

Inwestycja w wysokiej jakości i wykonane na bazie przemyślanych projektów szafki szkolne to doskonałe rozwiązanie pod wieloma względami. Jedną z najważniejszych zalet szafek tego rodzaju, jest możliwość pozostawiania książek w szkole – bez konieczności codziennego dźwigania ciężkich plecaków przed uczniów już od najmłodszych klas. Ta mała inwestycja, to przede wszystkim profilaktyka zdrowia kręgosłupów dzieci, których nadmierne obciążenie w młodym wieku, może prowadzić do poważnych skrzywień, których skutki bywają fatalne.

Do innych zalet szafek szkolnych zaliczyć można:

  • zabezpieczenie prywatnych rzeczy dzieci przed dostępem do nich osób niepożądanych.
  • możliwość pozostawiania przedmiotów codziennego użytku w szkole jak tenisówki, odzież na zajęcia sportowe itp.
  • możliwość wykorzystania ich do wyposażenia sal przedmiotowych celem przechowywania pomocy naukowych.
  • elastyczność i możliwość wykonania różnego rodzaju aranżacji oraz projektów szafek szkolnych, które będą dopasowane zarówno do określonych miejsc ich położenia, jak również ich zawartości.
  • łatwość dostępu do szafek, ich trwałość i wytrzymałość, a także piękna estetyka i kolorystyka, które dodają wnętrzom szkół itp. miejsc wyjątkowej atmosfery.


Funkcjonalność szafek szkolnych

Szafki szkolne to element, który systematycznie wypiera klasyczne szatniowe boksy, sprawiając, że przechowywanie rzeczy uczniów staje się znacznie bardziej wygodne i bezpieczne. Szafki z indywidualnymi kluczykami, które pomieszczą zarówno książki, jak również akcesoria szkolne, odzież czy obuwie, a także metalowe szafki stanowiące wyposażenie sal szkolnych to elementy, których funkcjonalność urzeka i sprawia, że należą one do najlepszych szkolnych inwestycji.

Do głównych funkcjonalnych elementów szafek szkolnych zaliczyć można przede wszystkim:

  • solidną konstrukcję, możliwość dopasowania do nich różnorodnych półek, haczyków itp. detali, które poprawiają komfort użytkowania i są niezwykle praktyczne.
  • ciekawą szatę graficzną i dekoracyjną, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb danych pomieszczeń typu szatnia, korytarz czy sala lekcyjna.
  • wysoką jakość materiałów, które pozwalają pewnie przechowywać przedmioty, są trwałe i przystosowane do warunków panujących w szkole, a przy tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wykorzystanie szafek szkolnych jest ogromne, dlatego ich funkcjonalność i możliwość dopasowania najlepszych rozwiązań do indywidualnych potrzeb i zasobów szkolnego budżetu sprawiają, że każda szkoła zyska wiele na ich wykorzystaniu. To inwestycja na lata, która jest w pełni bezpieczna dla uczniów i nauczycieli.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena