Ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych kredytami, a dowiadują się o nich na różne sposoby, ostatnio najczęściej przez Internet. To warto wiedzieć, jakie umowy mają lda nas przygotowane banki i czego możemy się spodziewać. 

Data dodania: 2012-02-18

Wyświetleń: 1031

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Informacje podstawowe

Na samym początku zanim zdecydujemy się na skorzystanie z możliwości wzięcia kredytu, musimy się zastanowić, jaka forma zapożyczenia nas interesuje, czy ma to być kredyt gotówkowy, konsumencki czy może najpopularniejszy ostatnimi czasy – kredyt hipoteczny. Po podjęciu decyzji nie zostaje nam nic innego jak wziąć się za przeglądanie ofert banków i wybrać dla nas tą najlepszą. Warto w takim przypadku skorzystać z internetowych porównywa rek finansowych lub doradcy finansowego, które jest zawsze na bieżą co z najnowszymi ofertami i trendami w sieci. Jest to wygodne zwłaszcza dla osób, które składają wniosek o kredyt przez Internet.

Kwestie formalne

Kolejnym ważnym krokiem, decydującym o tym czy dostaniemy pożyczkę jest wypełnienie wniosku kredytowego, którego złożoność oraz skomplikowany język może początkowo zniechęcić wiele osób. Musimy mieć ze sobą przygotowane bardzo wiele dokumentów, począwszy ot tak oczywistych jak dowód osobisty, a na odpisie z Ksiąg wieczystych kończąc. To właśnie na tym punkcie, wiele osób się poddaje lub  szuka pomocy u doradców czy też innych osób, które ten krok mają już za sobą.  

 Dostałeś kredyt? Ciesz się.

Tak właśnie, niestety to jest smutna prawda, mało tego, że będziemy musieli oddać bankowi prawie dwa razy tyle ile pieniędzy zaciągnęliśmy to jeszcze „musimy” się cieszyć, że mamy taką możliwość. Niestety, ale trudna sytuacja kraju sprawia, że coraz więcej osób jest mało wiarygodnych w oczach banku i nie dostaje akceptacji od pracowników placówki. Jest to w dużej mierze spowodowane tym, że coraz częściej zdarza się, że  pracodawca nie chce nam dać umowy o pracę, przez co bank może podejrzewać, że ową posadę stracimy w każdym momencie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena