Koszt wyprawki szkolnej potrafi być dla wielu rodziców poważnym zmartwieniem. Warto zaznaczyć, że bardzo często wiąże się on nie tylko z zakupem książek, zeszytów i przyborów szkolnych, ale także nowego biurka czy komputera niezbędnego do nauki. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zminimalizować koszt zakupu szkolnej wyprawki. Sposobów jest kilka!

Data dodania: 2023-09-29

Wyświetleń: 598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zminimalizować koszty wyprawki szkolnej dzięki skorzystaniu z produktów bankowych?

Wyprawka szkolna a kredyt

Jeśli koszt zakupu wyprawki szkolnej obejmuje również zakup sprzętu komputerowego, warto rozważyć sposoby łagodzenia szkolnych wydatków, dzięki którym na wyprawkę nie będziemy musieli przeznaczać wszystkich swoich oszczędności. Dobrym pomysłem jest na pewno kredyt. Jeśli zdecydujemy się na niewielką kwotę, możemy spłacić ją bardzo szybko. Wystarczy rozłożyć koszt jedynie na kilka rat, a szybko zapomnimy o tym zobowiązaniu. Warto porównać ze sobą propozycje różnych banków, by zdecydować się na sprawdzony kredyt, który będzie dla nas najbardziej opłacalny. Wiele banków już w wakacje uruchamia spersonalizowane oferty kredytów udzielanych właśnie na wyprawkę szkolną. Warto podkreślić, że banki nie wymagają później rozliczania się z wydanych pieniędzy, a oferty te bardzo często mają naprawdę niskie oprocentowanie. Jeśli nie mamy innego wyjścia i nie możemy pozwolić sobie na zakup szkolnej wyprawki i sprzętu z własnych, zgromadzonych oszczędności, to kredyt może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Karta kredytowa – sposób na wyprawkę szkolną

Nie każdy chętnie decyduje się na kredyt gotówkowy na zakup wyprawki szkolnej. Warto wtedy poszukać nieco innych rozwiązań, które mogą być bardziej opłacalne. Dobrym rozwiązaniem jest płatność w ramach limitu na karcie kredytowej. Większość banków oferuje świetne warunki i możemy tutaj liczyć na brak kosztów, jeśli zaciągniętą kwotę spłacimy w ciągu 30 dni. To dobre rozwiązanie dla osób, które muszą poczekać na wypłatę lub inny napływ gotówki. Decydując się na założenie karty kredytowej, warto szukać ofert, które będą jak najkorzystniejsze. Dokładne czytanie regulaminu to najważniejszy aspekt, dzięki któremu można później uniknąć przykrych niespodzianek w postaci zbyt wysokich kosztów. Najkorzystniejszą ofertę zazwyczaj dostajemy w banku, w którym mamy już konto i z usług którego korzystamy. Czasami im więcej produktów finansowych w danym banku posiadamy, tym atrakcyjniejsza propozycja. Warto porównywać oferty, by wybrać tę najlepszą. Pamiętajmy jednak o tym, że składając wniosek o limit na karcie kredytowej, wnioskujemy tak naprawdę o kredyt, więc musimy dopiąć wszelkie formalności i zgromadzić wymagane informacje i dokumenty. Przy przyznawaniu limitu kluczowa jest zdolność kredytowa. Im wyższa, tym zostanie uruchomiony wyższy limit. Z kolei jakiekolwiek zaległości mogą sprawić, że spotkamy się z odmowną decyzją.

Produkty bankowe na wyprawkę – czy warto?

W związku z tym, że koniec wakacji to czas kupowania wyprawek szkolnych, które potrafią sporo kosztować, banki uruchamiają specjalne rozwiązania, które pozwalają na zminimalizowanie tych kosztów. Bez wątpienia zbliżający się rok szkolny jest największym problemem dla rodziców więcej niż jednego dziecka. Do kosztów zakupu artykułów szkolnych i podręczników często dochodzi również koszt sprzętu komputerowego, który na pewnym etapie edukacji może okazać się niezbędny. To wszystko podnosi cenę na tyle, że nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup z własnych oszczędności. Wtedy rozwiązania oferowane przez banki mogą okazać się naprawdę dobrym pomysłem. Kredyt na wyprawkę szkolną możemy rozłożyć zaledwie na kilka rat, dzięki czemu szybko się z nim uporamy. Chcąc wybrać zakupy z kartą kredytową, zdecydujmy się na odpowiedni limit. Musimy jednak pamiętać o tym, że zależny będzie on od naszej historii kredytowej i sumy posiadanych zobowiązań. Im wyższa suma, tym niższy limit dostaniemy. Dlatego nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają już kilka kredytów. Mimo wszystko oferta banków jest na tyle urozmaicona, że każdy znajdzie propozycję idealną dla siebie, dopasowaną do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Opracowano na zlecenie partnera: Santander Consumer Bank.

Źródła:

https://www.money.pl/gospodarka/wyprawka-szkolna-ile-kosztuje-jak-oszczedzic-6799883768241120a.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena