Kiedy rodzice po raz pierwszy posyłają swoje dziecko do szkoły zawsze chcą, aby pociecha miała jak najlepszą i jak najładniejszą wyprawkę. Oprócz zeszytów, piórnika i podręczników do najbardziej pilnych zakupów należy tornister, w którym wszystko musi się zmieścić, a jeszcze powinno być w miarę wygodnie i bezpiecznie dla zdrowego kręgosłupa. O czym warto pamiętać?

Data dodania: 2022-08-24

Wyświetleń: 285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Plecak czy tornister dla pierwszoklasisty?

Młodsze dzieci nie powinny chodzić do szkoły z plecakami. Tornistry bowiem mają zawsze usztywnione wszystkie boki, szerokie szelki i dobrze wyprofilowaną część przylegającą do pleców. Jest to bardzo ważne w trosce o zdrowie ucznia narażonego na skrzywienia kręgosłupa. Zwłaszcza jeżeli droga do przejścia będzie daleka, a szkoła nie zapewni szafek dla przechowywania podręczników.

Dobry tornister czyli jaki?

Tornister powinien być jak najlżejszy wykonany z materiałów przepuszczających powietrze. Warto też zwracać uwagę na jakość wykonania, trwałość zapięć i zamków, aby nie trzeba było w czasie roku szkolnego kupować tornistra jeszcze raz. Z tego powodu raczej nie warto oglądać się za produktami najtańszymi bo dobry artykuł przetrwa najbliższe kilka lat.

Dobry tornister musi być pojemny, aby zmieściły się do niego także materiały na plastykę, strój gimnastyczny, no i drugie śniadanie. Z tego samego powodu powinien mieć kilka przegródek (co najmniej dwie) żeby nie okazało się na lekcjach, że blok rysunkowy albo koszulka do ćwiczeń są pobrudzone dżemem i masłem. Przyda się też z boku osobna kieszonka na butelkę z napojem.

Ze względów bezpieczeństwa ważne są światełka i materiały odblaskowe. Zwłaszcza jeżeli dziecko idąc do szkoły musi przechodzić przez jezdnię albo idzie poboczem drogi.

Jeżeli tornister nie przylega bezpośrednio do podłogi bo ma niewielkie plastikowe nóżki lub plastikową podstawę to bardzo dobrze - będzie mniej narażony na zabrudzenie i będzie stabilny.

Zalety tornistrów firmy Herlitz

Kupując tornister dla pierwszoklasisty warto zainteresować się produktami firmy Herlitz. Do wyboru jest mnóstwo wzorów i kolorów, z których każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Artykuły te pomimo usztywnianej konstrukcji są wyjątkowo lekkie, wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki klamrom zatrzaskowym łatwo się je otwiera i zamyka. Można je kupić w komplecie razem z piórnikami i workami gimnastycznymi. Wymienne aplikacje na rzepy pozwalają zmieniać wygląd tornistra co jakiś czas. Produkty zostały przebadane przez niemiecki Instytut Zdrowia i Ergonomii i mają dzięki temu certyfikat, że są nie tylko ładne, wytrzymałe, ale też przyjazne dla zdrowia.

Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty z serii Loop Plus. Ich waga nie przekracza jednego kilograma. Oprócz szelek mają dodatkowo wstawiony pas piersiowy, dzięki któremu noszenie tornistra do szkoły będzie jeszcze łatwiejsze. Wnętrze jest podzielone przegrodami na kilka części, które pomogą dziecku w utrzymaniu porządku. Istnieje możliwość zakupu produktów nie tylko w sklepach stacjonarnych ale także on - line. Może to być ważne dla rodziców z mniejszych miejscowości, gdzie wybór towarów jest mniejszy niż w dużych miastach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena