Kolejny lub pierwszy rok szkoły przed Twoją pociechą? Z pewnością zastanawiasz się, czy aby na pewno potrzebne są dziecku te wszystkie kolorowe pomoce szkolne? Przecież wyprawka szkolna kosztuje fortunę! W tym artykule, podpowiemy co warto kupić dziecku i jakie są najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka w podstawówce, abyś nie przepłacał na wyprawce.

Data dodania: 2019-08-24

Wyświetleń: 941

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wyprawka szkolna- jakie pomoce szkolne kupić?

W tym artykule, podpowiemy co warto kupić dziecku i jakie są najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka w podstawówce, abyś nie przepłacał na wyprawce.

Po pierwsze - plecak

Plecak to rzecz jasna jedna z kluczowych rzeczy, jakie muszą się znaleźć na Twojej liście. Ceny plecaków zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale mogą kosztować także kilkaset… Może być to niemały wydatek. Czasem lepiej wydać nieco więcej, aby dziecku było wygodnie i bez problemu mogło udźwignąć zawartość. Porządny plecak szkolny posłuży kilka lat. Dla młodszych dzieci wybierz plecak, który zawiera elementy odblaskowe, aby zadbać o jego bezpieczeństwo na drodze - będzie wtedy widoczny dla samochodów i rowerów. Dla dzieci, które są wyposażone w rozmaite pomoce szkolne, dobrze sprawdzi się wersja z wieloma przegródkami o różnych wymiarach. Dodatkowo, jeśli Twoja pociecha uczęszcza na zajęcia z wychowania fizycznego, dobrze by było, aby plecak zawierał dodatkową przegrodę na strój do ćwiczeń. Na rynku istnieje wiele rozwiązań i modeli, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni krój.

Niezbędnik ucznia

Niezbędny jest oczywiście piórnik. Wielkość piórnika zależy od tego, co będzie w nim trzymać dziecko. Dla bardziej kreatywnych, lubiących używać dużo flamastrów, dobrze sprawdzi się piórnik z wieloma przegródkami, które ułatwią organizowanie przyborów. Duży wybór znajdziesz w Kiosku Ruchu - pomoce szkolne możesz zamówić tam online.

Oprócz flamastrów, ołówków, długopisów czy cienkopisów, które dziecko będzie trzymać w piórniku, potrzebne będą także zeszyty i okładki na nie. Większość zeszytów będzie w kratkę, natomiast zeszyt do języka polskiego musi być w trzy linie (dla starszych dzieci w jedną linię). Zeszyt do muzyki powinien być w pięciolinię, która ułatwia rysowanie nut. Dzięki okładkom, zeszyty nie zniszczą się tak szybko i nie będą zaginać w plecaku dziecka.

Na lekcję plastyki i techniki, powinieneś zaopatrzyć dziecko w artykuły plastyczne takie jak plastelina, teczka z blokiem kolorowych i białych kartek, klej w sztyfcie, farby plakatowe i pędzle. Nie musisz wszystkiego kupować od razu - nauczyciel powinien powiedzieć na zajęciach co będzie wymagane.

Lekcje z matematyki będą wymagać (szczególnie od starszych uczniów) linijek, kątomierza, cyrkla, ekierki, ołówka, gumki i długopisów. Niektórym przyda się także korektor w sztyfcie lub w pędzelku.

Na zajęciach z wychowania fizycznego czy basenu, powinieneś zadbać, aby dziecko posiadało strój (zazwyczaj są to spodenki i koszulka oraz buty zmienne). Na basen zaopatrz dziecko w strój kąpielowy, ręcznik, klapki i czepek.

Z dodatkowych rzeczy, przyda się bidon i pojemnik “śniadaniówka” na lunch, który pozwoli uniknąć przenikania zapachów z jedzenia na książki. Wybierając pudełko z przegródkami, będziesz mógł dołożyć dziecko oprócz kanapki, np. świeże warzywa i owoce.

Jak widzisz, wybór przyborów szkolnych może okazać się trudny i kosztowny. Wybierz tylko to, co jest niezbędne dla Twojego dziecka i nie kupuj na zapas tego, co możesz dokupić w ciągu roku szkolnego.

(grafika Pixabay.com)

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena