Matematyka jest królową nauk, jednak potrafi sprawiać spore kłopoty uczniom. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązań jest kilka.

Data dodania: 2015-12-02

Wyświetleń: 1396

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zainteresować dziecko matematyką?

W nauce matematyki najważniejsza jest systematyczność, dlatego ważne jest dopilnowanie regularnej nauki wszelkich zawiłości tego przedmiotu. Regularna praca z dzieckiem od pierwszych dni w szkole podstawowej z całą pewnością pomoże uczniowi opanować matematyczne zadania bez większego problemu, związanego zazwyczaj właśnie z brakiem systematycznej pracy. Pamiętaj zatem o tym, by jak najczęściej robić zadania wspólnie z dzieckiem, jest to szczególnie ważna na samym początku szkolnej edukacji matematycznej. Takie postępowanie pozwoli na zbudowanie dobrych nawyków, które z całą pewnością zaprocentują w przyszłości, zmniejszając w ten sposób ryzyko wystąpienia problemów w przyszłości.

Innym prostym sposobem na zainteresowanie dziecka matematyką jest znalezienie gier i zabaw związanych z tego rodzaju wiedzą. Łamigłówki logiczne i ciekawe zagadki wymagające myślenia bardzo abstrakcyjnego mogą być bardzo łatwą drogą do tego, by dziecko wręcz pokochało tego rodzaju rozrywkę, a tym samym i zadania matematyczne. Nie od dziś wiadomo, że połączenie rozrywki z edukacją sprawia, że wiedza jest o wiele lepiej przyswajalna i pozostaje w pamięci dziecka na długi czas. Bez większego wysiłku możesz znaleźć odpowiednie gry w internecie, dobrym pomysłem może też być zasięgnięcie opinii nauczycieli przedmiotu, którzy będą w stanie udzielić wskazówek w tej kwestii. Z całą pewnością warto spróbować tej formy zainteresowania dziecka matematyką, gdyż takie postępowanie również może zmniejszyć niechęć do tego przedmiotu.

Czasami jednak przychodzi taki moment, że konieczne jest sięgnięcie po pomoc osoby wykwalifikowanej. Rynek korepetycji z matematyki jest bardzo szeroki, dlatego też bez większego wysiłku możesz znaleźć najbardziej odpowiednią osobę, która będzie w stanie pomóc dziecku w przyswojeniu sobie wiedzy z zakresu matematycznych zawiłości. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług nauczycieli posiadających uprawnienia do nauczania tego przedmiotu. Jak wiadomo, oferty korepetycji oferowane przez studentów są zazwyczaj tańsze, jednak mogą być gorszej jakości, a co za tym idzie nie przynosić spodziewanych rezultatów. Prywatne lekcje prowadzone przez doświadczonych w swej pracy matematyków posiadają jeszcze i tę zaletę, że nauczyciele ci są obeznani również z mechanizmami ułatwiającymi zdawanie różnego rodzaju egzaminów, co zwiększa efektywność ich wysiłków. 

Niezależnie od metody, każda forma pracy z uczniem nad matematyką z całą pewnością przyniesie pożytki w przyszłości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena