Penthouse to synonim luksusu. Tym mianem określa się najdroższe z dostępnych u deweloperów mieszkań. Dlaczego są one tak kosztowne i czy życie w takim miejscu ma jakieś wady?

Data dodania: 2016-09-01

Wyświetleń: 1222

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkanie typu penthouse

Kiedy szukasz mieszkania dla siebie i swojej rodziny natykasz się w trakcie swoich poszukiwań na różne oferty. Wielkość, lokalizacja, standard wyposażenia mogą różnić się tak bardzo, że cena za metr kwadratowy niekiedy naprawdę oszołamia. Kiedy znajdziesz lokum warte co najmniej milion złotych, wówczas wiesz, że to właśnie penthouse. Co sprawia, że tego rodzaju mieszkanie jest tak drogie?

Każdy, kto próbował kiedykolwiek kupić mieszkanie w jednym z największych polskich miast wie, że lokalizacja jest najważniejsza. Oczywiście, na idealne lokum składa się cały szereg różnych czynników, niemniej jednak to właśnie lokalizacja jest tym, który najbardziej winduje cenę. Dobre położenie, zazwyczaj w ścisłym centrum miasta sprawia, że penthouse jest najdroższym z oferowanych przez deweloperów rodzajów mieszkań.

Lokalizacja w centrum może jednak oznaczać bardzo różne miejsca. Niewiele osób zdecyduje się na zakup mieszkania posiadającego okna wychodzące na główne arterie miasta, na których ruch samochodowy odbywa się właściwie przez całą dobę. Dlatego też mieszkania naprawdę zasługujące na zaszczytne określenie mianem penthouse są tak kosztowne. Chodzi przede wszystkim o to, że pomimo dogodnego położenia w sercu miasta ich otoczenie to zazwyczaj park lub rzeka, niosące ciszę umożliwiającą odpoczynek po trudach dnia spędzonego na wykonywaniu obowiązków służbowych.

Penthouse to również prestiż wynikający z powierzchni. Mieszkania tego rodzaju liczą nawet i kilkaset metrów, nierzadko są dwupoziomowe. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba mieszkająca tego rodzaju lokum czuje się właściwie jak w domu, choć to przecież jedynie mieszkanie z punktu widzenia formalnych pojęć używanych w budownictwie.

Skoro mowa o prestiżu warto również wspomnieć i o tym, że mieszkanie zasługujące na miano penthouse zlokalizowane jest zawsze na najwyższym piętrze budynku. Oznacza to nie tylko piękny widok z okna, ale przede wszystkim poczucie bycia wysoko w sensie psychologicznym. Mieszkanie takie pokazuje, że osoby je zamieszkujące mają prawo do rządzenia innymi. Co oczywiście zawiera wiele prawdy, bo na mieszkanie za kilka milionów mogą sobie pozwolić jedynie bardzo bogaci menadżerowie czy właściciele wielkich firm.

Na koniec warto wspomnieć również o bardzo dobrym wyposażeniu, rozległym tarasie i całym szeregu innych udogodnień, związanych z zamieszkiwaniem najbardziej luksusowych mieszkań w nowoczesnych apartamentowcach. Całość jest spełnieniem snów o wielkiej karierze, do której udaje się dotrzeć jedynie nielicznym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena