Zakup pierwszego mieszkania wzbudza wiele emocji, zwłaszcza jeśli planujemy je nabyć i zamieszkiwać w pojedynkę. Aby nieruchomość spełniła wszystkie oczekiwania i stała się naszym nowym domem w pełnym znaczeniu tego słowa, musi być bardzo starannie wybrana. Pod uwagę należy wziąć szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na komfort mieszkania oraz satysfakcję z dokonanej inwestycji. Na co powinien zwrócić uwagę każdy singiel, kupując swoje pierwsze mieszkanie w Lublinie?

Data dodania: 2023-12-18

Wyświetleń: 237

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mieszkanie idealne dla singla. Jaką nieruchomość wybrać w Lublinie?

Po pierwsze, metraż i rozkład mieszkania

Mieszkanie dla singla nie musi być duże. Wręcz nie powinno, jeśli zależy nam na szybkim jego sprzątaniu, niskich kosztach utrzymania nieruchomości oraz przystępnej cenie samego jej zakupu. Dla większości osób planujących mieszkanie w pojedynkę, zupełnie wystarczające okażą się mieszkania w Lublinie o powierzchni 30-40 m2. To metraż, na którym jedna osoba może wieść wygodne życie, bez przepłacania za dodatkową przestrzeń, z której potencjału i tak w pełni nie korzysta.

Oprócz samego metrażu, znaczenie ma układ mieszkania. Zdecydowanie najlepszym wyborem w perspektywie czasu okażą się mieszkania z osobną sypialnią. Dzięki temu będziemy mogli oddzielić strefę wypoczynku od strefy dziennej, nie martwić się koniecznością składania kanapy co rano ani bałaganem panującym w sypialni, kiedy za chwilę wpadną do nas goście. Mniejsze znaczenie ma natomiast lokalizacja kuchni – w przypadku singli równie dobrze sprawdzi się bowiem osobne pomieszczenie, co aneks kuchenny, stanowiący strefę w pokoju dziennym.

Po drugie, stan mieszkania, jego wyposażenie oraz lokalizacja

Mieszkania w Lublinie są sprzedawane zarówno jako nieruchomości całkowicie nowe, w stanie deweloperskim, jak i mieszkania używane, wystawiane na portalach ogłoszeniowych przez ich właścicieli lub pośredników. Optując za nową nieruchomością, musimy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem, na które składa się sama budowa oraz wykończanie mieszkania po jego odbiorze od dewelopera.

Do mieszkania używanego, jeśli nie wymaga remontu, wprowadzimy się natomiast praktycznie od ręki, od razu po dopełnieniu formalności u notariusza. Atutem z pewnością okaże się także wyposażenie – wiele nieruchomości używanych jest sprzedawanych wraz z zabudową meblową, sprzętem AGD i innymi udogodnieniami, które przydadzą się na start, zwłaszcza dla osób dysponujących ograniczonym budżetem.

Wybór konkretnej opcji zależy wiec od tego, czy możemy poczekać na mieszkanie, czy chcemy jak najszybciej się do niego wprowadzić. Oglądając używane mieszkania w Lublinie, warto jednak dokładnie zapoznać się z ich stanem – najlepiej w asyście profesjonalisty, który wskaże elementy wymagające poprawy oraz oszacuje koszty ewentualnego remontu.

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru mieszkania w Lublinie dla singla powinna być lokalizacja nieruchomości. Przeglądając ogłoszenia w internecie, warto zwrócić uwagę nie tylko na samo położenie osiedla na mapie miasta, lecz przede wszystkim sprawdzić jego skomunikowanie z dzielnicami, w których często bywamy. Kupując mieszkanie, z którego w krótkim czasie dostaniemy się do pracy, na uczelnię lub do rodziny i znajomych, zapewnimy sobie mobilność, która ma ogromne znaczenie dla każdej młodej osoby.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena