Jeśli szukasz idealnego bootcampa programistycznego, który wyposaży Cię w nowe umiejętności i potrzebną wiedzę, to musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przeczytaj o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze szkolenia.

Data dodania: 2016-10-06

Wyświetleń: 1028

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bootcampa programistycznego?

Ilość godzin nauki


Dobry bootcamp obejmuje kilkadziesiąt godzin nauki. Minimalny wymiar czasu to 150 godzin. Taka ilość jest, jak najbardziej optymalna pod względem prezentowanych treści i umiejętności w trakcie szkolenia. Choć im większa ilość godzin, tym więcej wiedzy. 

Aktualne promocje


Bootcamp jest profesjonalnym szkoleniem. W związku z tym, nie dziw się względnie wysoką ceną. W niej otrzymujesz pełne wsparcie ze strony mentora, a także stały dostęp do treści szkolenia. Jednak bywa, że zdarzają się promocje, nie przegap takiej informacji i nie strać dobrej okazji.

Dodatkowe i ukryte koszty


Zanim ostatecznie zdecydujesz się na wzięcie udziału w danym bootcampie,  dokładnie zorientuj się we wszelkich opłatach. Sprawdź co jest na pewno wliczone w cenę, a za co dodatkowo będziesz zmuszony dopłacić. Może się okazać, że aby wziąć udział w bootcampie zrezygnujesz z własnej premii w pracy, bowiem weźmiesz długi urlop. Bywa też, że cena bootcampu nie obejmuje kosztów zakwaterowania i wynajęcia mieszkania w Warszawie oraz dojazdów. 

Możliwość dopasowania tempa nauki
Przyswajamy odmiennie wiedzę, rozmaicie pojmujemy zagadnienia i to nie w jednakowym czasie. Dla jednej kursowej grupy określone zagadnienie to bułka z masłem, a dla innych już niekoniecznie.  Dopasowanie tempa nauki stanowi wyjątkowo istotną sprawę w wyborze bootcampa. Dzięki temu, będziesz usatysfakcjonowany zdobytą wiedzą i brakiem zaległości, które musiałbyś dodatkowo nadrabiać już po szkoleniu.

Dostępność mentorów


Decydując się na bootcampy online warto sprawdzić, jak wygląda dostępność mentorów. Ta "wyłączność" może być realizowana na różne sposoby np. przez code review, czy możliwość rozmowy. Dobrze jest wybierać takie bootcampy, w trakcie których mentor jest dostępny 24 godziny na dobę, a nie jak w przypadku niektórych szkoleń - webinar z opiekunem odbywa się jedynie raz w tygodniu. Taka ciągła obecność nabiera znaczenia wtedy, gdy dostając materiał po prostu napotkasz mur, którego nie jesteś w stanie przeskoczyć sam, zwłaszcza na początku szkolenia. Wtedy pomoc mentora, który jest na wyłączność jest wręcz nieoceniona - od razu udzieli Ci cennych wskazówek. Dzięki temu, natychmiastowo ruszasz do przodu z materiałem. Gdyby jednak nie było tak, czekasz do następnego tygodnia na odpowiedź, w której zdarzyć się może, że nie zauważysz tego jednego szczegółu zrobionego inaczej przez mentora. 

Wniosek taki, że warto wziąć pod uwagę owe 5 elementów. Są kluczowe w wyborze odpowiedniego bootcampa. Dzięki nim z pewnością będziesz w pełni usatysfakcjonowany z dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena