Rynek artykułów szkolnych dziecięcych oferuje szeroką gamę plecaków dla najmłodszych uczniów. Dzięki temu rodzice mają spory wybór, ale...i niemały problem z zakupem najlepszego modelu. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak wybrać najlepszy plecak dla pierwszaka.

Data dodania: 2022-07-19

Wyświetleń: 308

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kupujemy plecak dla pierwszaka. Ważny jest sam wygląd czy coś jeszcze?

Idealny plecak dla pierwszaka, czyli jaki?

Najodpowiedniejszy plecak dla pierwszoklasisty powinien być przede wszystkim:

  • wygodny;

  • poręczny;

  • lekki.

Dzięki temu dziecko będzie chętniej po niego sięgać i łatwiej się z nim obchodzić.

 

Konstrukcja – ważna sprawa

Rodzice wybierają takie plecaki, które w ich mniemaniu będą odciążały ich pociechy. Zazwyczaj kupią wtedy plecaki na kółkach. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Dlaczego? Ponieważ dziecku może być trudno wciągnąć taki plecak po schodach. Dużo lepszym rozwiązaniem będą tu plecaki usztywniane. Ważne przy tym, aby usztywnienie posiadało też wypełnienie piankowe.

 

Wygląd też ma znaczenie

Nie zaszkodzi, jeśli szkolny plecak będzie w ulubionym kolorze naszego dziecka. Ideałem zaś będzie plecak z motywem ulubionego bohatera filmowego czy bajkowego. Spowoduje to, że dla dziecka sam fakt wyjścia do szkoły będzie kojarzył się z czymś przyjemnym.

 

Funkcjonalność też jest istotna

Plecak dziecięcy szkolny powinien być pojemny. Chodzi o to, by maluch mógł bez problemu pomieścić w nim wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria szkolne. Stąd też idealny wybór to modele plecaków wyposażone w dużą ilość kieszonek i przegródek.

Warto też postawić na plecaki z regulowanymi szelkami. W ten sposób zapewnimy dziecku komfort w trakcie jego noszenia.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie wyboru?

Plecak powinien posiadać elementy odblaskowe. To szczególnie ważne w okresie późno – jesiennym i zimowym. Ponadto należy też zwrócić uwagę na fakt, czy interesujący nas plecak jest wodoodporny. Nie bez znaczenia pozostaje również to, w jakiej temperaturze można go prać. Pamiętajmy też, aby wybierając plecak szkolny dla pierwszaka sprawdzić, jego wagę. Ta nie powinna przekraczać 10 – 15% wagi dziecka.

 

**** Jak widzimy plecak dla pierwszaka to dość wymagające akcesorium. Jednak poświęcając na jego wybór nieco czasu, możemy sprawić, że dziecko będzie dobrze się z nim czuło. Pamiętajmy też, aby nie zabierać malucha na zakupy. Z pewnością nasz mały uczeń będzie miał odmienne zdanie od naszego, co do kwestii wyglądu plecaka. Trudno będzie wtedy o konstruktywną odmowę, co spowoduje, że szkolne zakupy zmienią się w rodzinną awanturę. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena