Kolorowanki antystresowe cieszą się rosnącą pouplarnością. Dzięki nim odpoczywamy i relaksujemy się. Ale to nie jedyne powody, dla których warto sięgać po kolorowanki antystresowe dla dorosłych. Poznaj ich pozostałe zalety. 

Data dodania: 2022-06-22

Wyświetleń: 352

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kolorowanki antystresowe – coś więcej niż rozrywka

Kolorowanki antystresowe – coś więcej niż rozrywka

Możesz je kupić w każdej księgarni. Nierzadko stanowią ofertę akcji tematycznych książkowych organizowanych przez sieci marketów – jak Biedronka czy Lidl. Możesz wybierać w ich wzorach, tematach, a nawet formach i rozmiarach. Przypominają wyglądem malowanki dziecięce, ale w odróżnieniu od tych pierwszych mają potężną moc terapeutyczną. Kolorowanki antystresowe – bo o nich mowa, to dużo więcej niż rozrywka dla dużych. Poznaj ich najważniejsze zalety.

Czym są kolorowanki antystresowe?

To nic innego jak rodzaj malowanek, ale dedykowanych nieco starszej części społeczeństwa. Za twórcę pierwszej kolorowanki dla dorosłych uważana jest Johanna Basford. To ona w 2011 roku wypuściła na rynek pierwszą tego rodzaju książkę. Wypełniały ją wzory niezwykłych kwiatów, zawiłych labiryntów, ornamenty do samodzielnego dorysowania - dokończenia.

Jak działa kolorowanka antystresowa?

Przede wszystkim wycisza emocje, poprawia nastrój i wprowadza w stan odprężenia psychicznego i umysłowego. Kolorowanie antystresowe jest także zaliczane do jednej ze skuteczniejszych technik relaksacyjnych. Sięgając po to zajęcie, skupiasz swoje wszystkie myśli na tym, by w odpowiedni sposób wypełnić kolorem puste miejsca. Tym samym uciekasz od tego, co Cię zdenerwowało, przybiło lub zestresowało. Uspakajasz tym samym swój umysł, który przechodzi w stan rozluźnienia.

Kolorowanie antystresowe pobudza też Twoją kreatywność, co w efekcie może przynieść rozwiązanie problemu, z jakim się borykasz.

W trakcie kolorowania dochodzi też do uaktywnienia pewnych ważnych części Twojego mózgu. Są one odpowiedzialne za motorykę. Dzięki temu zakres ruchu Twoich rąk staje się większy, a Ty sprawniejszy.

Kolorowanie przynosi też ulgę i wytchnienie po ciężkim czy zabieganym dniu.

Nawet krótka sesja z kolorowankami może okazać się skutecznym narzędziem wspomagającym Twoje: koncentrację i uwagę. Ponadto ułatwia zapamiętywanie i pomaga w skupieniu.

W przypadku, gdy jesteś typem twórcy, kolorowanki antystresowe mogą Cię zainspirować do stworzenia własnych wzorów czy projektów.

***

Reasumując: kolorowanki dla dorosłych antystresowe to przyjemna forma twórczego relaksu. Odbywa się ona z korzyścią dla Twoich nerwów, ale i umysłu. Kolorując: odpoczywasz, dobrze się bawisz, a przy tym ćwiczysz swój mózg oraz rozwijasz wyobraźnię. Jeśli zatem szukasz skutecznej metody wyciszenia, sięgnij po kolorowankę. Wybierz swój wzór. Weź do ręki kredki, mazaki, a czy nawet długopis w kochanym kolorze i do dzieła!

 

 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena