Na rynku systemów operacyjnych trwa prawdziwa wojna, jednak wszyscy doskonale wiedzą, kto sprawuje tam prawdziwą władze. Chodzi oczywiście o Androida, od Google, który już od kilku lat  bez większego wysiłku zajmuje fotel lidera. Zobaczmy, co sprawiło, że stało się tak a nie inaczej. 

Data dodania: 2012-03-17

Wyświetleń: 1412

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zróbmy system, resztę zrobią użytkownicy!

Pewnie tak brzmiało pierwsze zdanie, kiedy programiści z Google pomyśleli nad stworzeniem Androida. Podstawy systemu są bardzo stabilne i przejrzyste, a zmiany reszty rzeczy leżą już całkowicie w rękach użytkowników, dlatego też tak wiele programistów i informatyków od samego początku pokochało Andka. Oni uwielbiają grzebać w kodzie, zmieniać nie tylko tapetę i dzwonek w telefonie, ale kolor obramowania godziny czy też  całkowicie dostosować menu do własnych potrzeb. System Google dał im to, czego inne systemy nie miały, dlatego też tak chętnie był on wybierany przez producentów smartphonów, którzy mogli go dostosować do praktycznie czegokolwiek co opuściło ich fabrykę.

Jaki masz telefon i dlaczego Android?

System każdego dnia zyskiwał na popularności i to już nie tylko dlatego, że był otwarty i łatwy w obsłudze na geeków, producenci którzy nie chcieli wydawać pieniędzy na prace nad własnym systemem, wybierali oprogramowanie Google. Na każdym forum o Androidzie, aż grzmiało od pytań o coraz to nowsze funkcje oraz chwalenie się „gotowanymi” softami, a większość osób już nie szukało pytań o swój model telefonu, ale właśnie o nazwę systemu. Ludzie kupowali smartphona nie wiedząc jaki ma system, b większości z nich ich to nie interesowało, ale statystycznie największe szanse mieli trafić na Androida. I tak właśnie się stało, że to te oprogramowanie sprzedawało się najlepiej spośród innych OS-ów na rynku.

Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej

Android spisuje się świetnie jeśli chodzi o funkcjonalność oraz dostęp do aplikacji. Praktycznie możemy z niego zrobić urządzenie do czego tylko sobie wymarzymy, jednak użytkownikom to nie wystarczało. Wraz z premierą Apple i jego iPhona, ludzie zaczęli coraz większą uwagę przywiązywać do wyglądu i design tego co przy sobie noszą. Android nie był na to przygotowany, ludzie zaczęli dostrzegać to, że jest brzydki i był to dla nich problem. Nie pomagała nawet ilość funkcji jakie on posiadał, i tak większość ludzi po prostu z nich nie korzystała. Z tego powodu Google postanowił upiększyć swojego zielonego robocika i wraz z kolejnymi wersjami wypuszczać coraz to bardziej zawansowane graficznie projekty, które wreszcie zaczynały cieszyć oko. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena