Kalkulator frankowicza to bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich osób, które chcą oszacować korzyści wynikające z ewentualnego dochodzenia swoich należności przed sądem. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z niego, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy proces sądowy jest w ogóle dobrą opcją. Wówczas będziemy mogli określić, czy chcemy brać w nim udział, czy też niekoniecznie.

Data dodania: 2022-09-19

Wyświetleń: 456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy frankowiczom opłaca się dochodzić należności przed sądem - ile można zyskać?

Czy warto sądzić się z bankiem?

Kredyt we frankach może posiadać w Polsce nawet blisko pół miliona osób. Niestety, ich rzeczywistość nie jest zbyt kolorowa. Niemal każdy, kto zaciągnął kredyt we frankach zastanawia się dzisiaj nad tym, w jaki sposób może poprawić swoją sytuację. Nie ma się więc co dziwić temu, że powstały takie narzędzia, jak chociażby kalkulator frankowicza.

Niektórzy decydują się na skierowanie postępowania na drogę sądową. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy jest to w ogóle opłacalna opcja. I słusznie! Nie należy sądzić się z bankiem, jeżeli nie jesteśmy pewni, że właśnie tego chcemy. Nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć na to, jak sprawa sądowa zakończy się w naszym przypadku. Bez wątpienia warto jednak dowiedzieć się, na jakiego rodzaju rozwiązania możemy liczyć.

Co można uzyskać?

Osoby posiadające kredyt we frankach, które mają zamiar sądzić się z bankiem, muszą mieć jasno sprecyzowane cele. Warto więc zastanowić się nad tym, czego właściwie oczekujemy. Zadaniem sądu jest bowiem rozwiązanie sporu, a nie pomoc w określeniu nam celów, do których dążymy.

Jedną z rzeczy, których frankowicze mają się prawo domagać jest unieważnienie umowy z bankiem. Co ciekawe, do tego dąży właśnie zdecydowana większość osób posiadających kredyt we frankach. Szanse na unieważnienie umowy nie są jednak bardzo wysokie i warto zdawać sobie z tego sprawę. Poza tym, niekiedy umowę udaje się unieważnić nie w całości, ale w części. Niemniej jednak, takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące dla zdecydowanej większości frankowiczów.

Co jeszcze warto mieć na uwadze decydując się na dochodzenie należności przed sądem?

Jak już zaznaczono wyżej, ciężko przewidzieć, w jaki sposób potoczą się sprawy przed sądem. Jeżeli jednak zdecydujemy się na rozwiązanie sporu z bankiem na drodze sądowej, musimy liczyć się zarówno z możliwością sukcesu, jak i porażki. Każdy, kto posiada kredyt we frankach powinien poszukać pomocy prawnika. W przeciwnym bowiem razie, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nie poradzimy sobie tak, jakbyśmy chcieli.

Ważne jest to, aby prawnik posiadał doświadczenie w pracy z frankowiczami. Wybór specjalisty powinien być więc jak najstaranniej przemyślany. Prawnik pomoże nam sprecyzować cele, do których będziemy dążyć. Poza tym, będzie on reprezentował nas przed sądem. Nie będziemy więc musieli zastanawiać się nad tym, w jaki sposób zaprezentować swoje racje przed wymiarem sprawiedliwości. Musimy jednak liczyć się z tym, że korzystanie z pomocy dobrego prawnika generuje koszty. Czasami są one naprawdę spore. Niemniej jednak, jeśli chcemy sądzić się z bankiem, zatrudnienie prawnika wydaje się koniecznością.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena