W dzisiejszych czasach, żyjąc w szybkim tempie, często potrzebujemy mobilności, jaką daje własny samochód. Nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Z ratunkiem przychodzą dodatkowe formy finansowania takie jak kredyt na samochód czy już nawet leasing. Leasing samochodowy staje się coraz popularniejszy.

Data dodania: 2015-08-25

Wyświetleń: 1243

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Leasing samochodowy dla każdego?

Ludzie boją się kredytów jak ognia. Zobowiązanie płacenia miesięcznej kwoty wymaga stabilnej sytuacji finansowej w rodzinie. W niektórych przypadkach bez własnego samochodu praktycznie nie można żyć. Po co kupować niezbyt bezpiecznie i wygodne tanie auto, jak można kupić wymarzony samochód. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, jakie trzeba zapewnić swojej rodzinie. Dlatego warto się zastanowić nad formą finansowania, która pozwoli na takie kupno. Specjaliści mówią, że w tej chwili najlepiej wziąć leasing samochodowy. Forma ta jest od dawna popularna na zachodzie, w Polsce rośnie w siłę z każdym rokiem. Tysiące Polaków skorzystało z takiego leasingu.

Może pokrótce należy opowiedzieć o definicji leasingu. Leasing samochodowy pozwala na użytkowanie pojazdu przez pewien czas, płacąc raty leasingowe. Kolejnymi składowymi jest udział własny, czyli kwota wpłaty wstępnej – od 0% do 45% wartości pojazdu. Kwotę wykupu należy dopłacić po zakończonym leasingu, aby stać się właścicielem auta i wynosi najczęściej 1%. Wszystko jest uregulowane w umowie leasingowej. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na kary za opóźnienia. Za każdy dzień zwłoki są naliczane duże sumy. Atutami takiego przedsięwzięcia są: możliwość odliczenia VAT, zdolność kredytowa leasingobiorcy nie zmniejsza się, proces jest dość prosty i nie wymaga weryfikacji w instytucjach takich jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Leasing samochodowy oferuje większość znanych banków oraz mniejsze firmy specjalizujące się w tego typu działalności.

Leasing samochodowy jest przyznawany szybciej niż kredyt oraz wymaga mniej dokumentów. Porównując kwoty w kalkulatorach internetowych, można dojść do wniosku, że kwoty rat za leasing samochodowy są mniejsze, lecz doliczamy do tego kwotę wykupu. W przypadku kredytu samochodowego miesięczne raty są większe, lecz na koniec trwania kredytu nie ma dodatkowych opłat.

Podsumowując, może nadszedł czas by wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować na taką formę finansowania, aby stać się właścicielem wymarzonego samochodu. Trzeba tylko dobrze ocenić czy istnieje duże ryzyko takiego przedsięwzięcia. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze nasze bezpieczeństwo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena