Leasing to komfort i elastyczność. Ale czy to koniec korzyści płynących z tej formy finansowania? Zdecydowanie nie! Czas przyjrzeć się tej kwestii z bliska, korzystając z wiedzy naszych ekspertów.

Data dodania: 2023-06-16

Wyświetleń: 136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybierz komfort i elastyczność — korzyści z leasingu pojazdów

Czym jest leasing samochodowy?

Leasing samochodowy to popularna forma finansowania. Umożliwia ona korzystanie z pojazdu bez konieczności zakupienia go i faktycznego posiadania. Jak wygląda to w praktyce? Leasingodawca udostępnia samochód na określony czas, a użytkownik płaci regularne raty leasingowe. Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma możliwość wykupu pojazdu lub zwrócenia go leasingodawcy.

Jesteś zainteresowany taką formą finansowania? Kalkulator leasingu pomoże Ci dokładnie oszacować koszty leasingu i dostosować go do Twoich potrzeb finansowych.

Zalety leasingu samochodowego

Leasing samochodowy oferuje wiele korzyści, które przekładają się na wygodę i elastyczność dla użytkownika. Chcesz poznać je bliżej? Przyglądamy się każdej z głównych zalet.

Niski próg wejścia

Jedną z głównych zalet jest mniejsze obciążenie finansowe na początku, ponieważ nie trzeba pokrywać pełnej wartości pojazdu. Poza tym raty leasingowe są często niższe niż tradycyjne raty kredytowe, co daje większą swobodę w zarządzaniu budżetem.

Elastyczność finansowa

Leasing samochodowy zapewnia elastyczność finansową, ponieważ pozwala dostosować umowę leasingową do indywidualnych potrzeb. Przykład? Możesz wybrać okres leasingu, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji. Jeśli potrzebujesz nowszego modelu samochodu, leasing umożliwi Ci regularną aktualizację floty, bez konieczności inwestowania w kolejne zakupy. W obszarze leasingu nie ma sztywnych reguł — każda umowa jest inna i może podlegać negocjacji.

Możliwość łatwiej zmiany auta

Dla przedsiębiorców leasing samochodowy ma dodatkową zaletę w postaci możliwości regularnej aktualizacji floty pojazdów. W przypadku dynamicznie rozwijających się firm leasing umożliwia dostosowanie floty do kształtujących się potrzeb i wymagań. Możesz łatwo wymienić starsze modele na nowsze, bardziej efektywne i bardziej odpowiednie dla Twojej działalności. To samo dotyczy osób lub firm użytkujących nie całą flotę, a jedno auto w leasingu. Ta forma finansowania pozwala na stosunkowo łatwą wymianę samochodu na nowszy model.

Z punktu widzenia podatków

Leasing samochodowy może wiązać się z korzyściami podatkowymi stricte dla przedsiębiorców. Na przykład raty leasingowe mogą być zaliczane jako koszt uzyskania przychodów, co pomaga zmniejszyć podstawę opodatkowania. Przed zdecydowaniem się na to rozwiązanie warto jednak skonsultować się z doradcą podatkowym, aby dowiedzieć się więcej na temat konkretnych korzyści podatkowych.

Utrzymanie, serwis, eksploatacja

Wydatki związane z autem naturalnie nie kończą się na jego nabyciu. Jedną z wygodnych stron leasingu samochodowego jest to, że często obejmuje on także koszty serwisowania i utrzymania pojazdu. Leasingodawcy powszechnie zobowiązują się do pokrywania kosztów serwisów i napraw oraz dbają o te procesy z pomocą autoryzowanych punktów lub zaprzyjaźnionych podmiotów. Przekłada się to na lepszą jakość tego typu usług, a także oszczędność czasu i pieniędzy dla użytkownika.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena