Samochód używany – są plusy i minusy takiego zakupu. Jednak ważne jest to żeby wiedzieć na ile pewne jest takie auto używane oraz jaką ma przeszłość. Pod przyciągającą tanią ceną może się kryć niemiła prawda która spowoduje kolejne koszty, a tego raczej każdy chciałby uniknąć.

Data dodania: 2015-08-14

Wyświetleń: 931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z jakiego źródła szukać aut używanych?

Jednym z takich bardziej pewnych źródeł jest zakup samochodu poleasingowego, ale niestety nie mamy stuprocentowego bezpieczeństwa. Poniżej zostaną nadmienione kolejne źródła pochodzenia aut używanych, i jakie są plusy lub na jaki problem można potencjalnie trafić.

Wybierając najlepsze źródło bez wątpienia można stwierdzić że to samochód używany od znajomego. Dlaczego od znajomego? Po prostu wszystko będzie wiadomo, co było z autem i jego realne dane. A także każde informacje wynikające z obserwacji. Dodatkowo wiadomo jak to auto było użytkowane.

Jeśli ma dla ciebie znaczenie niebudzący wątpliwości stan techniczny kupowanego auta używanego oraz udokumentowana historia serwisowa to warto poszukać ofert aut po leasingu lub wynajmie długoterminowym. W przypadku wynajmu firma wypożycza auto na kilka lat, płacąc przy tym miesięczną stawkę w której są wszelkie koszty eksploatacji wraz z ubezpieczeniem i serwisowaniem.

Po takiej eksploatacji firma która wynajmuje często musi go odsprzedać. Robi to zazwyczaj po dość atrakcyjnej cenie, chce się pozbyć kilkuletniego auta używanego. Również bywa sytuacja że osoba która wynajmowała, dokonała wykupu danego pojazdu i chce go sprzedać prywatnie dla własnego zysku. Więc w zależności gdzie firma wynajmu sprzeda auto używane, można takie znaleźć w komisach dealerskich (znajdujących się przy salonach samochodowych), zwykłych komisach, specjalnych punktach sprzedaży przez taką firmę albo od osób które zakończyły wynajem. Sprzedający nie zawsze wspominają skąd pochodzi auto używane, najlepiej samemu dopytać o szczegóły.

Jednak kupując w komisach (prywatnych a nawet tych dealerskich) trzeba uważać, zdążają się oszustwa, próby ukrycia ważnych wad. Ładny wygląd komisu oraz wygadany specjalista-sprzedawca może skutecznie uśpić czyjąś czujność.

Podsumowując auta używane mogą pochodzić z wielu źródeł, wiele z nich daje większą gwarancję że auta nie mają ukrytych wad, jednak nie zawsze tak jest. Jeśli mamy kogoś zaufanego kto sprzedaje samochód, taka opcja wydaje się najbardziej rozsądna. Dla firm najlepiej poszukać z ofert aut poleasingowych lub po wynajmie.

Licencja: Creative Commons