Szacuje się, że około 35% mężczyzn interesuje się motoryzacją. Obecnie w sieci możemy znaleźć dziesiątki kanałów motoryzacyjnych, największe z nich oglądają miliony osób. Świadczy to o tym, że każdy moto-maniak chciał by chociaż w pewnym stopniu zrealizować swoje marzenia motoryzacyjne. W artykule przedstawiamy sposoby by poczuć adrenaline czy też zacząć obcowanie z unikatowymi samochodami. 

Data dodania: 2021-05-19

Wyświetleń: 736

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak realizować swoją pasje związaną z motoryzacją?

Zloty motoryzacyjne

Jeśli interesujesz się motoryzacją na pewno masz swoje ulubione marki, bądź modele samochodów. Każdy z modeli ma swoje fora i grupy na Facebook w pierwszej kolejność dołącz do nich. Nie dość, że będziesz na bieżąco informowany o nowych tematach związanych z ulubionym samochodem to również znajdziesz tam informacje na temat zlotów, które są organizowane w najbliższym czasie. Nie jest konieczne posiadanie danego auta do wzięcia udziału w zlocie. Na zorganizowanym spotkaniu będziesz mógł przyjrzeć się z bliska samochodom, porozmawiać z właścicielami, czy również jeśli szczęście Ci dopisze przejechać się autem, którym się interesujesz. Zloty motoryzacyjne często organizowane są w ciekawych miejscach co dodatkowo jest atutem by się na nie wybrać. 

Wynajem auta na weekend

Innym sposobem by obcować z wymarzony samochodem jest jego wypożyczenie. Obecnie na ryku jest coraz więcej wypożyczalni oferujących możliwość wynajmu samochodu na krótki okres czasu. Ceny stały się bardzo przystępne a oferta szeroka. Wypożyczalnia samochodów sportowych w dużym mieście oferuje takie samochody jak: ferrari, porsche czy lamborghini. Jeśli porównamy cenę zakupu do ceny wypożyczenia to jednoznacznie stwierdzimy, że wypożyczenie samochodu jest bardzo dobrym wyborem. Są to nie zapomniane emocje oraz duży wachlarz samochodów do wyboru, które możemy dowolnie zmieniać np. co weekend.

Przejażdżka samochodem na torze wyścigowym

Następnym sposobem by poczuć adrenalinę jest przejażdżka samochodem po torze wyścigowym. W Polsce aktualnie dostępnych jest ponad 20 torów rożnej wielkości. Cześć z nich oferuje możliwość wynajmu samochodu na miejscu i możliwość odbycia szkolenia. W zależności od budżetu jakim operujemy możemy zakupić jazdę samochodem przystosowanym do jazdy torowej na cały dzień lub tylko na jedno okrążenie. Dodatkowo jeśli dany tor już nam się znudzi następnym razem możemy udać się na inny tor wyścigowy. Po wypożyczeniu samochodu nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia mechaniczne, które nie powstały z naszej winny. Jest to więc bardzo korzystna opcja, bo jak wiemy nieseryjne samochody lubią ulegać awarią. Jeśli nigdy nie jeździliśmy na torze wyścigowym warto zakupić lekcje z instruktorem, w ten sposób nauczymy się skuteczniej i szybciej pokonywać zakręty.

Zakup i odrestaurowanie samochodu

Na koniec przedstawiamy najdroższą możliwość spełnienia swoich motoryzacyjnych marzeń. A mianowicie mówimy o zakupie wyjątkowego samochodu. Różnica w cenie między odrestaurowanymi samochodami a tymi zaniedbanymi często jest dwukrotna. Pewnym sposobem jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki jest zakup samochodu, który wymaga wielu prac a następnie w wolnym tempie odbudowywanie go przez ilka lat. Jest to dobry pomysł, ponieważ jeśli podejdziemy do tematu odbudowy hobbistycznie i będziemy  cierpliwi bardzo prawdopodobnie jest, że po zakończeniu odbudowy samochodu i odsprzedaży go zarobimy. Samochody klasyczne nie tracą a wartości, więc będziemy mieli dwie korzyści. Pierwsza z nich to styczność z wymarzonym klasykiem a druga to lokata kapitału.

Podsumowując jest wiele możliwości by spełnić swoje motoryzacyjne marzenia. W artykule zostały przedstawione zarówno te tańsze jak i te droższe sposoby. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie inne pomysły niż nasze zachęcamy do wypowiedzi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena