Choroba alkoholowa każdego dnia coraz bardziej przejmuje kontrolę nad myślami, czynami, a nawet zdrowiem fizycznym danej osoby, stopniowo niszcząc wszystko, na czym najbardziej alkoholikowi zależało przed wystąpieniem uzależnienia. Niestety stale obserwuje się wzrost ilości osób uzależnionych.

Data dodania: 2021-05-23

Wyświetleń: 446

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odtrucie alkoholowe - pierwszy krok do trzeźwości

WHO oszacowało, że w Polsce w 2016 roku na jednego obywatela przypadało 10,5l czystego alkoholu etylowego, co sprawiło, że nasz kraj jest jednym z najbardziej pijących państw Europy. Z kolei w 2015 roku Minister Zdrowia podał dane, że alkoholizm dotyczy około 2% Polaków, co oszacowano na około 700 tyś osób. Co ciekawe, 4 lata później mówiło się o 1,5 mln samych kobiet nadmiernie spożywających alkohol. Liczba osób cierpiących z powodu uzależnienia z roku na rok wzrasta, a sam problem uznawany jest za globalny.

W przypadku chęci pozbycia się choroby alkoholowej warto znać możliwości terapeutyczne i lecznicze. Pierwszym krokiem do życia w trzeźwości jest odtrucie alkoholowe.

Co zapewnia odtrucie alkoholowe?

Należy pamiętać, że alkoholikiem jest się przez całe życie, czasami wystarczy jeden kieliszek na rodzinnej imprezie, aby wrócić w szybkim tempie do swoich dawnych przyzwyczajeń. Tym samym nie istnieje cudowny lek likwidujący głód alkoholowy raz na zawsze. Droga do życia w abstynencji wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń oraz stałej współpracy ze specjalistami. Pierwszym etapem świadomego zrywania z nałogiem jest odbycie detoksu alkoholowego, który poprawia ogólny stan zdrowia oraz kondycję organizmu.

Bez względu na poziom uzależnienia od alkoholu, a także na ilość promili w krwioobiegu, odtrucie alkoholowe przeprowadzone w odpowiednim do tego miejscu (klinice, gabinecie, szpitalu) jest bezpieczną metodą usuwania z organizmu toksyn, jednocześnie uzupełniając niedobory powstałe w wyniku nadmiernego picia. Z medycznego punktu widzenia nie jest to skomplikowana procedura medyczna, aczkolwiek dzięki niej pacjent jest całkowicie gotowy do podjęcia dalszych kroków terapeutycznych – dlatego tak wielu terapeutów uzależnień podkreśla znaczenie odtrucia alkoholowego jako swojego rodzaju wstęp do abstynencji. Przede wszystkim po odbyciu detoksu Pacjent zaczyna czuć się lepiej, wzrastają jego siły witalne niemalże natychmiastowo.

Czy można wykonać detoks alkoholowy w domu?

Niestety, odbywanie detoksu alkoholowego na własną rękę u siebie w domu jest chybionym pomysłem. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku przerywania ciągów alkoholowych. Profesjonalnie przeprowadzony detoks zawsze jest pod opieką medyczną, gdzie lekarz indywidualnie dobiera skład kroplówki w celu wyeliminowania niedoborów pacjenta. W tym celu konieczna jest wcześniejsza diagnostyka laboratoryjna stanu zdrowia danej osoby. Dodatkowo dom jest środowiskiem, który alkoholikowi kojarzy się ze spożywaniem alkoholu. W ten sposób u osoby uzależnionej mogą pojawić się skojarzenia i wspomnienia związane ze spożywaniem alkoholu – w ten sposób powstaje podatność na objawy głodu alkoholowego, wywołując ogólne złe samopoczucie. W przypadku leczenia uzależnienia bardzo istotny jest czas, a także zdrowie.

Ze względów bezpieczeństwa lepiej powierzyć odtrucie alkoholowe specjalistom i zrezygnować z domowych sposobów.

Jaka jest cena detoksu alkoholowego w Łodzi?

W naszej klinice w Łodzi https://odtruwanielodz.com/ procedura odtrucia alkoholowego kosztuje 450zł. Koszt związany z odtruwaniem alkoholowym związany jest od jego czasu trwania, a także dawki leków, jakie lekarz podaje. Warto zaznaczyć, że w cenie odtruwania wliczona jest już opieka medyczna (lekarz stale kontroluje aktualny stan pacjenta).

Warto potraktować odtruwanie alkoholowe jako inwestycję – inwestycję we własne zdrowie oraz nowy początek, który otwiera drzwi do życia w trzeźwości.

Zadzwoń, aby otrzymać stosowną pomoc: 571 062 248

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena