Szukasz produktu medycznego, który pozwoli na swobodne korzystanie z prysznica bliskiej Ci osobie starszej bądź niepełnosprawnej? A może sam potrzebujesz wsparcia w postaci stabilnego siedziska w czasie kąpieli? Bez względu na powód, który zmotywował Cię do poszukiwań, możesz liczyć na naszą pomoc. 

Data dodania: 2021-05-20

Wyświetleń: 544

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Typy taboretów pod prysznic - który będzie najlepszy?

Poniżej krótko przedstawimy najpopularniejsze typy stołków pod prysznic podzielone ze względu na różne wartości i podpowiemy, kiedy warto po nie sięgnąć. Zapraszamy do lektury!

Taboret pod prysznic czy może krzesło?

Podstawowym podziałem, jaki należy wyróżnić przy rozróżnianiu poszczególnych modeli taboretów pod prysznic jest obecność bądź nieobecność oparcia. Pierwszy z wymienionych to wariant, który jest najodpowiedniejszy dla osób mających problemy z utrzymaniem pionowej pozycji ciała nawet w czasie siedzenia. Wytrzymałe oparcie pozwoli swobodnie oprzeć plecy, ułatwiając w ten sposób skupienie się wyłącznie na kąpieli, bez zamartwiania się o własne bezpieczeństwo.

Typowy taboret pod prysznic będzie odpowiedni dla tych, którzy są w stanie poradzić sobie bez oparcia. Często będzie on także wygodniejszy, gdyż zależnie od potrzeby można się na nim obracać, bez konieczności wstawania i przestawiania go. Brak oparcia i poręczy to także większa swoboda ruchów, na którą warto się zdecydować, gdy pozwala nam na to własne ciało.

Stołek pod prysznic: klasyczny, składany bądź przyścienny

Taborety pod prysznic można wyróżnić także ze względu na ich formę. W sklepach medycznych tj. MegaMedic najczęściej spotkasz się z nimi w wersji klasycznej, składanej lub przyściennej. Pierwszy z wymienionych to typ stołka, który cechuje się stałą konstrukcją, niezmieniającą swojego kształtu. Taka wersja to gwarancja stabilności, której nic nie zmieni. Zajmuje on jednak odrobinę miejsca przy przechowywaniu.

Drugi typ, taboret składany, to odpowiedź na potrzeby osób mieszkających na niewielkim metrażu. Dzięki możliwości złożenia takiego taboretu nie musimy się martwić o wygospodarowanie przestrzeni do jego późniejszego odstawienia - złożony zajmuje niewiele centymetrów, dzięki czemu może zostać z łatwością zostawiony nawet pod prysznicem, nie utrudniając tym samym kąpieli innym.

Ostatni, model przyścienny, jest typem taboretu, który montuje się na ścianie pod prysznicem. Sięgając po taki wariant, nie musisz się martwić o konieczność każdorazowego przenoszenia taboretu, a jego niewielkie wymiary doskonale odnajdą się w małych przestrzeniach.

Podział stołków pod prysznic ze względu na typ siedziska

Stołek pod prysznic ma przede wszystkim spełniać jedną funkcję - gwarantować wygodę siedzenia. Każdy z nas jednak ma własne przyzwyczajenia i potrzeby, które nie zawsze się pokrywają. Na szczęście producenci taboretów pod prysznic zdają sobie z tego sprawę i proponują w swoim asortymencie modele o różnorodnych typach siedziska. 

Rozróżnić można przede wszystkim siedziska: okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Niektóre z nich wyposażone są w specjalne otwory odprowadzające wodę, a także w uchwyty. Bogata oferta stołków pod prysznic zawiera w sobie również modele z obrotowymi siedziskami oraz takimi, które cechują się charakterystycznym wycięciem, ułatwiającym mycie miejsc intymnych. 

Który z nich wybrać? Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia schorzeń narządów ruchu, z jakimi zmaga się przyszły użytkownik taboretu, a także jego własnych preferencji. Dokładnie przemyśl, który z nich sprawdzi się najlepiej, a dokonany zakup będzie właściwy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena