Delikatność, oszczędność w zakresie formy i kolorystyki, a przede wszystkim dominujące jasne barwy to cechy wyróżniające styl skandynawski. Jest on popularny na całym świecie i łączy się poniekąd z filozofią Hygge, czyli urządzaniem wnętrz tak, abyśmy czuli się w nich szczęśliwi, spełnieni i spokojni. Design rodem ze Skandynawii pojawił się także w Polsce, kradnąc nasze serca na dobre. 

Data dodania: 2021-05-24

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Pierwszym krokiem do wpuszczenia na polskie podwórko tego trendu były bez wątpienia meble. Jednak na nich styl ten z pewnością się nie kończy.

Powiązanie z naturą

Omawiając styl skandynawski nie sposób nie wspomnieć o jego ścisłym powiązaniu z naturą i ekologią. Chodzi przede wszystkim o zastosowane materiały. W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z trendami skandynawskimi znajdziecie więc bardzo dużo elementów drewnianych, które montowane są zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Również meble wykonane są z tego surowca. Na uwagę z pewnością zasługuje kolorystyka, która jest bardzo jasna, przez co nawet małe wnętrza optycznie się powiększają.

Styl skandynawski to również wszechobecne dodatki. Nie może być ich oczywiście za dużo, jednak odgrywają ogromną rolę w budowaniu klimatu pomieszczenia. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów aranżacyjnych jest wykorzystywanie różnorodnych poduszek, które świetnie wpisują się w stylistykę zarówno salonu, sypialni, jak i dziecięcego pokoju. Nie można zapominać o elementach okiennych. Oprócz żaluzji czy rolet mogą to być także delikatne firany, czy też zasłony wykonane z naturalnych materiałów.

Salon w stylu skandynawskim

Jeśli marzycie o urządzeniu salonu w stylu skandynawskim, zapomnijcie o jaskrawych i wyrazistych barwach. Jak wspomnieliśmy, liczy się delikatność, subtelność, która przejawia się w stonowanej kolorystyce. Dotyczy to zarówno mebli, ścian, dodatków, jak i materiałów podłogowych. Idealnym rozwiązaniem w salonie w stylu skandynawskim będą naturalne deski ułożone na podłodze. Często są one jedynie bielone, aby podkreślić ich naturalne pochodzenie. Ten sam zabieg stosuje się w przypadku mebli.

Nie zapominajcie także o oświetleniu, które powinno uzupełniać wnętrze, a jednocześnie tworzyć w nim strefy – do pracy oraz odpoczynku. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w stylu skandynawskim, warto – z pomocą pożyczki przez internet – zatrudnić projektanta wnętrz. Przygotuje on szczegółowe opracowanie, w którym znajdziecie wszystko to, co dla stylu skandynawskiego jest charakterystyczne. Projekt będzie jednocześnie odzwierciedleniem waszych indywidualnych oczekiwań pod względem estetyki i funkcjonalności przyszłego salonu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena