Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co pozwala na umeblowanie salonu zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, preferencjami i oczekiwaniami.

Data dodania: 2020-11-09

Wyświetleń: 750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meble do salonu klasyczne czy nowoczesne - po co warto sięgnąć?

Nie każdy jest miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań i pozostaje wierny klasyce. Meble do salonu wykonane z litego drewna, masywne i ze zdobieniami wprowadzają do wnętrza nastrojowy klimat, nadają mu specyficznego charakteru. Z kolei te nowoczesne to przede wszystkim prostota, minimalizm, funkcjonalność i połysk.

W jakim stylu urządzić pokój dzienny?

Zanim przejdziemy do przeglądania ofert salonów meblowych, należy zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy i na tym oprzeć swoje poszukiwania. Zupełnie charakter posiada wnętrze z meblami w stylu klasycznym niż nowoczesnym. Każdy z nas ma swoje preferencje i to one powinny mieć wpływ na wystrój pokoju dziennego, niekoniecznie najnowsze trendy wnętrzarskie. Sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie wystój klasyczny, ponadczasowy, gdzie można wyczuć ciepły klimat. Prym wiodą tutaj meble do salonu drewniane, z zaokrąglonymi kształtami, różnymi ozdobami rzeźbionymi, unikalnymi uchwytami. Styl klasyczny to przede wszystkim elegancja, stonowana i naturalna kolorystyka. Prym wiodą brązy i beże, jeśli chodzi o sofy i narożniki.

W nowoczesnym salonie stawia się na meble praktyczne i uniwersalne, o prostym formach, bez zdobień i detali. Idealnie sprawdzają się ławy i stoliki mające kształty geometryczne. Jeśli chodzi o kolorystykę, to może być ona mocno zróżnicowana – nadadzą się kolory zarówno jasne, jak i ciemne, czyli od bieli aż po czerń. Pojedyncze elementy wyposażenia mogą być w jaskrawym, intensywnym kolorze, wyróżniając się na tle pozostałych – zielenie, fiolety, czerwienie. W nowoczesność idealnie wpisują się designerskie meble, łączące w sobie estetykę i funkcjonalność. Popularne są meble wykonane z płyty laminowanej. Dąży się do minimalizmu i prostoty. Zawsze można postawić na meble klasyczne w lekko nowoczesnym wydaniu, jeśli ktoś szuka uniwersalnego rozwiązania na lata. Te w minimalistycznej formie pasują do każdego wnętrza. W przypadku małego metrażu warto wybierać meble jasne, bez zdobień, najlepiej drewniane.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
2 Ocena