Witajcie drodzy czytelnicy, w dzisiejszym artykule przedstawię Wam szkło, a raczej to jak można je postrzegać i jak jest ono dzisiaj postrzegane. Konstrukcje szklane stały się w dzisiejszych czasach bardzo popularne...

Data dodania: 2011-02-22

Wyświetleń: 2032

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Projekty ze szkła są postrzegane jako nowoczesne i bardzo modernistyczne. Nie ważne czy są to drzwi szklane, czy też ścianki szklane. W aranżacji wnętrz elementy szklane odgrywają wraz z drewnem idealne połączenie i prezentują się stylowo. Duża ilość architektów coraz częściej sięga po szkło jako element wykończeniowy do mieszkania i domu. W łazienkach także coraz częściej stosuje się elementy ze szkła. Kabiny prysznicowe, przykładowo do nich często montujemy obudowy szklane, jak i inne elementy wykonane ze szkła.


Szkło to nie tylko surowiec, dzięki któremu możemy upiększyć swoje mieszkanie montując w nim balustrady szklane. Jest także używane do absorbcji ciepła, czy nawet pozyskiwania energii. Tak, dokładnie! Duże szklane elementy elewacjyjne pochłaniają ciepło. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego wielkie kopuły wykonane są właśnie ze szkła? Nie tylko ze względów wizualnych ale właśnie z powodu jego specjalnych właściwości, poza tym elementy wykonane ze szkła wydają się być większe i pełne przestrzeni. Oczywiście nie każdy lubi dużą przestrzeń. Tak czy inaczej szkło jest na co dzień wykorzystywane we wszelkiego rodzaju dziedzinach - budownictwo, aranżacja wnętrz, nawet kuchnia... W końcu szklanki też są z niego wykonane.

Kończąć ten jakże nieprzeciętny artykuł o szkle chciałbym zachęcić wszystkich do zainteresowania się tym wspaniałym materiałem.

Powodzenia w filozofowaniu moi mili.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena