Dowiedz się, co można zrobić w przypadku pojawienia się u naszego dziecka popularnych problemów natury zdrowotnej.

Data dodania: 2020-07-28

Wyświetleń: 729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Sposoby na katar u dziecka

Podczas choroby bardzo często pojawia się u niemowlaka katar. Jest to spory problem, ponieważ małe dziecko nie jest w stanie sobie efektywnie poradzić z tym problemem. Niemowlak nie ma zdolności wydmuchiwania nosa, a tym samym pozbywania się zalegającej wydzieliny. 

Kładzenie dziecka na brzuchu

U małych dzieci często mogą występować różnego rodzaju choroby, których objawami są między innymi gorączka oraz katar. Jest to dość duży problem, któremu trzeba w jakiś sposób zaradzić. Bardzo dobrym sposobem jest kładzenie dziecka na brzuchu, aby wydzielina w naturalny sposób wpływała mu z nosa. Dzięki temu niemowlak nie będzie połykał wydzieliny, a efektywnie się jej pozywał. Dziecko powinno leżeć na brzuchu wyłącznie kiedy nie śpi, ponieważ wtedy jest w pełni bezpieczne. Warto również zadbać o odpowiednią pozycję malucha. Powinien mieć on głowę ułożoną wyżej niż reszta ciała. Dzięki temu nadmiar wydzieliny będzie odpowiednio spływał i nie będzie powodował w żaden sposób problemów z oddychaniem, co jest istotne u tak małego dziecka. Aby zastosować tę metodę, należy podłożyć pod materac poduszkę lub zwinięty ręcznik. Natomiast nie jest polecane kładzenie jakichkolwiek przedmiotów pod główkę dziecka, ponieważ może to powodować nienaturalne wyginanie się ciała, co jest niekorzystne u niemowlaków. Sposób ten jest bardzo dobry w szczególności w przypadku dzieci, które już potrafią się same obracać, ponieważ jeśli będzie im niewygodnie, to z całą pewnością same zmienią pozycję.

Aspirator do nosa

W przypadku występowania u dziecka przeziębienia lub innej choroby wraz z katarem polecane jest także mechaniczne oczyszczanie nosa. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się wszelkiego rodzaju aspiratory do nosa, dzięki którym będzie można odessać zalegającą wydzielinę. Jest to bardzo dobra i skuteczna metoda, którą można zastosować już u najmłodszych dzieci. W sprzedaży można znaleźć bardzo różne modele tych produktów. Szczególnie polecane są wyroby takie jak aspirator elektryczny, ponieważ w tym przypadku nie trzeba używać siły swoich płuc do odciągania wydzieliny. Aspiratory ręczne bywają bardzo problematyczne w użytkowaniu, dlatego jeśli ma się taką możliwość, warto wybierać produkty zasilane elektrycznie. Węższą część aspiratora wkłada się do noska dziecka i włącza urządzenie. Jego siła sprawia, że cała niepotrzebna wydzielina zostaje zassana, a nosek czysty.

Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego chorego dziecka, ponieważ przynosi szereg korzyści. Dziecko lepiej się czuje, ponieważ może w dobry sposób oddychać, a także szybciej wraca do zdrowia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena